«Лицемірно любити з трибун вітчизняного виробника, при цьому нічого у нього не купуючи, — це по-нашому! А які новини у сусідів?», — написав у своєму блозі Олександр Соколовський, президент Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta.ua.
Ось недавно депутати чеського парламенту прийняли рішення збільшити частку чеських продуктів харчування на полицях великих магазинів.
З 2022 року не менше 55% товарів, що продаються в магазинах площею понад 400 кв.м повинні бути чеського виробництва. А після 2022 року квота для місцевих виробників буде додатково зростати на 3% щороку до 2028 року, поки не досягне 73%.
Квоти торкнуться 120 видів продуктів харчування. Не йдеться про банани, апельсини, ківі та іншу екзотику, що не росте в Чехії. Мова про молочну продукцію, м’ясо, яйця, мед, олію та іншу місцеву продукцію.
Міністр сільського господарства Чехії Мирослав Томан попросив депутатів бути хоч трохи націоналістами, коли йдеться про продукти харчування. І на простому прикладі показав, що навіть в самому парламенті вони п’ють каву, розбавляючи її не чеським, а німецьким молоком. Ще він розповів, як тисячі місцевих виробників продуктів харчування не можуть потрапити на полиці чеських супермаркетів, бо тим звичніше працювати з імпортом.
Рішення Праги дуже засмутило багатьох постачальників із Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії та інших країн, включаючи, звичайно, Україну. Упевнений, що в багатьох із них ухвалять аналогічні заходи. Придивитися до яких не завадило б і українській владі.
До речі, крім згаданих квот, чеські депутати прийняли поправку до закону про харчові продукти. Яка дозволить у тендерах, що проводять державні замовники для шкіл, лікарень та інших держустанов, віддавати перевагу місцевим продуктам харчування.
Пам’ятаю, як колись в Україні ввели квоти, що захищають україномовний продукт на ТБ і радіо. І пройшло це просто — адже західним партнерам було пофіг. А ось обмеження на польські яблука або німецькі сосиски їм явно не сподобаються. Але давайте більше думати про свої робочі місця, про своїх платників податків і про свої інтереси!
Одне тільки питання до українських противників локалізації. А чому чехи…?
Джерело: propozitsiya.com