Через затяжні дощі підприємство на Хмельниччині втрачає врожай хмелю

Строки збору хмелю закінчилися, а аграрії підприємства Пасічної Старосинявської громади не можуть його зібрати через затяжні дощі. У господарстві хміль залишається на плантаціях площею понад 10 гектарів. Під дощами рослини втрачають якість, техніка не може заїхати в поле, а підприємство вже втратило 15 відсотків урожаю розповів директор підприємства Віталій Таєнчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Суспільне Хмельницький».

У Пасічній, де хміль вирощують понад сто років, зазвичай завершують хмелеві жнива у 20-тих числах вересня. Та не в цьому році, розповідає робітниця Галина Федорчук, яка працює в хмелевій бригаді 20 років.

«Цей рік, по-моєму, найважчий, з дощами. Нам дуже погано, що дощі», — каже Галина Федорчук.

Третина хмелю в господарстві Пасічної Старосинявської громади залишається на плантаціях: через дощі й болото техніка не може заїхати в поле.

«Мало того, що трактори не виїжджають, і тут в нас хміль вологу тягне, теж погано, дуже довго сушимо його», — пояснює Галина Федорчук.

З її слів, цього року хміль сушать вдвічі довше, ніж зазвичай. Для цього дизельний котел замінили на ощадніший, твердопаливний, де спалюють полети з соняшникових відходів, розповідає директор Віталій Таєнчук.

«Справимося. Зрозуміло, що йдуть енергозатрати більші, і солярки більше спалюється, і на сушку палива йде більше. Але нічого не зробимо. Є контракти, за якими мусимо виконувати свої зобов’язання», — каже Віталій Таєнчук.

З його слів, обсяги виробництва хмелю в господарстві Пасічної цього року не скоротили.

«Як вирощували ми 30 гектарів, так і вирощуємо 30 гектарів, і продуктивність хмелю практично та ж сама лишилася», — розповідає директор підприємства.

Директор каже: не втратили й постійних клієнтів, бо кількість підприємств України, які вирощують хміль, із 60-ти в 20-му році в 22-му скоротилася до чотирьох. Одне з них — у Пасічній.

За його словами, урожайність хмелю цього року в середньому до 20-ти центнерів з гектара.

«Великі втрати. Процентів, можна так сказати, 15. Допустимо до п’яти. Рослина-треба її збирати, коли сонячна погода більш-менш, а так вона трошки свою якість втрачає. Хміль — це ніжна культура», — розповідає агроном Олександр Кривий.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *