Чи може Україна стати виробничим хабом для Європи?

Країни потроху починають відновлюватися від наслідків пандемії і поступово нарощують темпи промислового виробництва. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.

Деякі повертаються до докризових показників, інші — перевищують їх. В Єврозоні промвиробництво зросло на рекордні 12,4% у травні. Індія, один з трьох найбільших виробників сталі в світі, в червні виробила на 17,7% сталі більше в порівнянні з попереднім місяцем.

Тренд, який бачимо зараз — бізнеси серйозно замислюються про те, щоб змінити ключові локації своїх виробництв і перенести їх з Китаю в інші регіони, аби знизити ризики і скоротити час на доставку своєї продукції.

Тут Україна може виграти. Країна має потенціал для того, щоб стати виробничим майданчиком, затребуваним на міжнародному ринку. 

У нас є всі необхідні переваги:

 • Сировинна ресурсна база.
 • Спільні кордони з країнами ЄС і хороше транспортне сполучення, що дозволяє скоротити швидкість і вартість транспортування сировини і готової продукції.
 • Конкурентний ринок висококваліфікованої робочої сили зі знанням англійської мови. 
 • У країни підписано 16 угод про Зону вільної торгівлі з 45 країнами, включно з ЄС.
 • Середньомісячна зарплата українців у промисловості значно нижча, ніж у багатьох інших країнах.
 • Ставки основних податків нижчі або на рівні країн Центральної та Східної Європи.
 • Можливість компенсації 50% ЄСВ протягом 12 місяців щодо новостворених робочих місць.
 • Список надихає, але важливо розуміти, що без ефективного використання і якісної трансформації, самі по собі ці переваги не здатні привести Україну до економічного зростання.

  Для того, щоб Україна могла стати запитаним виробничим майданчиком, нам необхідно перейти від сервісного бізнесу до виробничого. Так, як це роблять в Європі. 

  До того ж, тривалий час Україна інвестувала в аграрну сферу, компенсувала процентну ставку, тому агропромисловий комплекс зараз — лідер з розвитку.

  57% нашої економіки займають сільське господарство і видобувна промисловість. Наша економіка — сировинна більше, ніж на половину. Якщо ми хочемо бачити Україну процвітаючою, нам варто створювати продукцію з доданою вартістю, яка буде затребувана на світовому ринку. Якщо в 90-х ми були першими з експорту насіння, то зараз Україна посідає перше місце в світі з експорту соняшникової олії. Це те, в якому напрямку нам варто рухатися — скорочувати вивезення сировини і виробляти готові товари і продукцію.

  Залучення інвестицій, створення підприємств і робочих місць — лише частина необхідних заходів. Нам також потрібно інвестувати в освіту. 

  Крім того, на прикладі багатьох країн видно, що розвиток індустріальних парків сприяє економічному зростанню. Через виробництво в ці країни приходить іноземний капітал. Тому Україні теж варто приділити увагу розвитку цього напряму. 

  Важливо розуміти, що тільки в комплексі ці кроки здатні перетворити Україну в передовий виробничий майданчик.

  Чи може Україна стати виробничим хабом для Європи? Однозначно може. Питання лише в тому, наскільки ефективно ми будемо використовувати наші переваги і як швидко почнемо діяти.

  Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *