Очікується, що до кінця 2025 року нестача продовольства в Китаї складе близько 130 млн тонн, оскільки демографічні зрушення сприяють зростанню міського населення та старінню сільської робочої сили.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на The Pig Site.
Агентство Reuters повідомляє, що попередження надійшло від Інституту розвитку сільського господарства Китайської академії соціальних наук (RDI). У доповіді йдеться, що через скорочення сільського населення й боротьбу фермерів за збільшення свого заробітку Пекін повинен зробити продовольчу безпеку одним із своїх головних пріоритетів.
Очікується, що протягом п’яти років частка міського населення досягне 65,5% від загальної чисельності населення Китаю проти 60,6% наприкінці 2019 року. При цьому близько 80 млн сільських жителів переїдуть у міста.
Водночас очікується, що частка селян віком 60 років і старше досягне 25,3% проти 15% за даними перепису 2010 року.
Відповідно до недавнього дослідження Китайського інституту водних ресурсів і гідроенергетики, використання орних земель в Китаї зросло на 15,7% з 1981 по 2016 рік і може збільшитися ще на 14% до 2032 року, коли, як очікується, чисельність населення досягне свого піку.
Щоб гарантувати продовольчу безпеку, китайський уряд прагне захистити сільські регіони від індустріального й промислового втручання, а також очистити забруднені землі і воду, щоб зробити їх придатними для сільського господарства.
Джерело: propozitsiya.com