Ціна паю на Волині — $4000

Щоби власники паїв не продавали землі, на Горохівщині, яка славиться родючими ґрунтами, хочуть розвивати ягідництво, садівництво та овочівництво. Але передусім потрібно залагодити питання щодо зберігання готової продукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на volynnews.

Як розповів Горохівський міський голова Віктор Годик в інтерв’ю ТРК «Аверс», нині випадки продажу паїв у громаді поодинокі. На жаль, нерідко їх власники через різні життєві труднощі вимушені продавати землю практично за безцінь. Орієнтовно пай площею два гектари купують за $4000.

«У нас є нормативно-грошова оцінка, від якої ми й відштовхуємося. Останній коефіцієнт індексації, який збільшував вартість землі, був у 2016 році. Думаю, об’єктивна індексація дасть змогу на законному рівні збільшити вартість землі. На сьогодні земля не індексується. Чому? Це питання потрібно поставити передусім урядовцям», – наголосив Віктор Годик.

За його словами, Україна має вивчити досвід, наприклад, сусідньої Польщі в розвитку сільського господарства.

«Ми хочемо розвинути напрямки ягідництва, садівництва, овочівництва. Інтенсивно працюємо над цим. Беремо участь у програмі. Це дозволить покращити зайнятість у селі. Уже сьогодні окремі власники присадибних ділянок переходять із вирощування зернових, бобових, технічних культур на полуницю, малину, інші ягоди. Маємо приклади площ, засаджених садами.

Наша продукція має попит. Але основна проблема — її немає де зберігати. Тому ми ставимо за мету побудувати потужності для заморожування та зберігання, навіть із перспективною переробки», == прокоментував міський голова.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *