Ціни на яблука залежатимуть від електропостачання

На думку Богдана Малого, власника ФГ «Роси Буковини», яке має 20 га садів, високої ціни на яблука цього року чекати не варто. Можливо, щось може змінитися у квітні-травні, але є ризики з постачанням електроенергії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

«Того року планувалося, що ціна буде рости, а вона чомусь падала. Тому на високу ціну й цього року не чекаємо. Якщо зараз 4,50 грн, то до Нового року ситуація теж такою буде. Ми думаємо притримати яблуко до квітня-травня, тоді, може, щось поміняється», – сказав він.

Богдан Малий додав, що у минулі роки господарство продавало 10−15% урожаю яблук кожного місяця, незалежно від того, яка ціна була, аби йшла реалізація.

«А цього року через те, що половину точно на сік віддаємо, то решту притримаємо до весни», – аргументував він.

За його спостереженнями, цього сезону садівники дуже мало закладають до холодильників – в основному здають на перероблення, люди не хочуть ризикувати.

«У Чернівецькій області багато хто побудував холодильники та багато й в оренду брали камери. Цього року зберігання їм коштуватиме близько 3 грн/кг. Якщо зараз яблуко 4,50 грн, плюс 3 грн, то його треба продати за 8,5−9 грн, тільки щоб вийти на осінню ціну. До того ж незрозуміло, що буде з електроенергією», – зазначив бізнесмен.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *