Цього тижня на чиказькій біржі СВОТ триває спекулятивне зростання цін на соєві боби та олію, викликане прогнозами спекотної погоди без опадів в США та активним попитом з боку Китаю.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.
Поки що ринок ігнорує фундаментальні чинники: збільшення світового виробництва сої та скорочення світового попиту внаслідок пандемії Covid-19.
Найближчими днями на Середньому Заході США пануватиме 28-32 градусна спека майже без опадів, особливо у штатах Айова та Небраска, що може зменшити врожайність сої, посіви якої знаходяться у стадії наливу.
Вихідними пройдуть опади у південних штатах та східних регіонах вирощування сої, до яких наразі наближається ураган Лаура. А от чи дістануться дощі районів, що страждають від посухи, поки невідомо.
Експерти Pro Farmer після кроп-туру оцінили врожайність сої в США у 52,5 бушеля/акр а валовий збір у 118,7 млн т, тоді як у серпневому звіті USDA ці показники прогнозувалися на рівні 53,3 бушеля/акр та 120,5 млн т відповідно, тоді як у 2019 р врожай сої склав 98,7 млн т.
На чиказькій СВОТ листопадові ф’ючерси на сою з понеділка виросли на 2,2% до 8-місячного максимуму 340 $/т, а грудневі ф’ючерси на соєву олію – на 1,9% до 717$/т.
Ринок підтримують заяви китайської влади про наміри придбати у США у 2020 р. 40 млн т сої, що на 10% перевищить рекорд 2016 р.
Загальний імпорт сої до КНР складе 96-98 млн т у порівнянні з 95,5 млн т у 2017 р. Але попри активні закупівлі американської сої Китаєм останнім часом, з початку року загалом вони не сягнули навіть 20 млн т.
Очікується, що Китай збільшить закупівлю сої з США у другів половині року, проте він може віддати перевагу бразильській сої, яка на тлі рекордної врожайності знову різко знизиться у ціні.
За оцінками агенції Conab, завдяки збільшенню посівних площ у 2020/21 МР Бразилія може збільшити виробництво сої у порівнянні з минулим роком з 126,55 до рекордних 133,5 млн т.
Спекулятивне зростання цін на соєву олію зупинило падіння ф’ючерсів на пальмову олію в Малайзії, викликане скороченням попиту внаслідок високих цін. Експортні відвантаження пальмової олії з Малайзії за 25 днів серпня зменшилися у порівнянні з липнем на 16%.
Листопадові ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 1% до 2645 рінггитів/т або 634,6 $/т, проте на тлі сезонного нарощування виробництва найближчим часом котирування продовжать знижуватися.
Джерело: propozitsiya.com