Експерт назвав середню ціну землі в Київській області

Ринок земельних ділянок під індивідуальне будівництво у Київській області переживає бум і почав зростати на 15-20% на рік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obukhiv.info.

За прогнозами експертів, ціни зростатимуть до 20% на рік.

За словами представника компанії SV Development Сергія Степенка, ринок земельних ділянок активно розвивався у 2005-2008 роках, у 2020 почався схожий процес. Зокрема, з першого червня 2020 року до 31 травня 2021 року кількість пропозицій земельних ділянок під індивідуальну забудову в Україні перевищила 530 тисяч. Щомісячна кількість таких оголошень коливалася в діапазоні 40-50 тисяч.

Лідером за кількістю пропозицій є Київщина. Найбільш популярними в області є пропозиції з продажу невеликих ділянок — до 15 соток (67% від загальної кількості).

Зростання популярності землі під приватне будівництво експерти пояснюють психологічними наслідками пандемії та обмеженістю інвестиційних інструментів.

«Відособленість, простір, відокремленість багатьма потенційними покупцями сприймаються як захищеність. Життя в приватному будинку може обіцяти більше комфорту і можливостей облаштувати побут так, як хочеться, і при цьому не залежати від низки соціальних факторів», — пояснює експерт.

Головним критерієм формування ціни є близькість до столиці — 5-10 кілометрів. Також враховуються часові витрати на дорогу до міста, ідеальний час — 15-20 хвилин. Другим важливим фактором є ціноутворення статус та інфраструктуру території. Наявність комунікацій — газу та електрики — може підняти вартість ділянки наполовину (до 60%). Наявність поблизу ділянки озера, річки або лісу автоматично додасть до її вартості ще 20%.

Ціни на земельні ділянки під приватне будівництво стартують від 500 доларів за сотку в сільській місцевості на відстані понад 50 кілометрів від Києва і сягають 5 тисяч доларів за сотку на відстані до 5 кілометрів від столиці.

Найдорожче оцінюються земельні ділянки в містах Київської області. Так, в Обухові ціна за сотку сягає 2,3 тисячі доларів, в Ірпені та Білій Церкві — 3 тисячі доларів, у Бучі та Славутичі — 5 тисяч. Найпопулярнішим напрямком за запитами клієнтів є Житомирське шосе.

За останній рік у 20-кілометровій зоні від Києва ліквідна земля подорожчала на 10-15%. За оцінкою порталу Domik.ua, за останній рік ціни в передмісті Києва зросли на 20%. За прогнозами Асоціації рієлторів, до кінця 2021 року вартість найбільш затребуваних ділянок може зрости ще на 7%. У 2021 році ціни на ділянки під індивідуальне будівництво зростуть на 20% і цей тренд збережеться впродовж найближчих років.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *