Природні катаклізми б’ють по врожаям: ціни близькі до рекорду за 10 років

Глобальні кліматичні катаклізми знищують посіви сільськогосподарських культур. Це загрожує зростанню цін на продовольство, які вже близькі до максимальних за десятиліття, повідомляє Bloomberg.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.liga.net.

На посіви, запаси продуктів і ціни негативно вплинули сильні морози в Бразилії, повені в Китаї і спека в Північній Америці. Дощі в Європі також викликали небезпеку грибкових захворювань у зернових і зупинили збір врожаю.

Бразилія
У найбільшій країні-виробнику кави, Бразилії, відбулися найсильніші за 20 років морози. Це вдарило по молодим кавовим деревам. Також країна переживає серйозну посуху та виснаження водоймищ.
В результаті цього тижня ціни на каву зросли на 17% і вперше з 2014-го перевищили $2 за фунт (2,2 кг). На країну припадає близько 40% світового врожаю кави сорту арабіка. Відзначається, що ці катаклізми матимуть довготривалий ефект і вплинуть на врожай навіть через два роки.

Китай
У ключовому регіоні Китаю зі свинарства відбулися повені. Вони вдарили по посівах кукурудзи і затопили свинарські ферми. Зараз ситуацію з повенями вдається стримувати, пише видання.

США і Канада
Спека і посуха спровокували сотні лісових пожеж на кордоні США і Канади. Це знищило с/г посіви і тимчасово заблокувало експорт зерна. В результаті ціни на яру пшеницю досягли максимуму за вісім років.

Індекс цін на продукти харчування ООН зростав протягом 12 місяців аж до травня. Він почав знижуватися в червні і зупинився на позначці +34% проти минулого року. Цей індекс вимірює міжнародні ціни на продовольчі товари.

«Те, що відбувається в одній частині світу, в кінцевому підсумку впливає на всіх нас. Деякі громади вже переживають жахіття змін клімату», — заявила спецпосланець ООН і колишня міністерка сільського господарства Руанди Агнес Калібата.

Калібата додала, що «ми недооцінили, як часто» погода стала впливати на світ.

До 2050 року імпорт до Європейського Союзу 44% усієї імпортованої с/г продукції виявиться під загрозою через засухи в країнах-виробниках. Бразилія, Індія і Туреччина стануть дуже вразливі до посухи. Рівень посухи за 30 років зросте на 35%, йдеться в дослідженні R2Water Research and Consultancy, Амстердамського університету прикладних наук і FutureWater. Це рекордно підвищило ціни на каву. Також в найближчі 30-40 років Україні загрожує опустелювання великих територій через кліматичні зміни. 2/3 території України можуть стати зоною ризикованого землеробства.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *