Пасічник із Житомирщини розводить бджіл, які не жалять людей

Володимир Орашкевич

Володимир Орашкевич із села Великі Низгірці, що на Бердичівщині, розводить бджіл, які не жалять людей. Першу власну пасіку чоловік завів ще у 16 років. Зараз вона налічує пів сотні бджолиних сімей, породу яких бджоляр вивів сам.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

За словами Володимира, любов до бджільництва у нього ще з дитинства, адже його батько теж був пасічником. 

«Нема медозбору, а ось ця, племінна, занесла трохи меду — ось він блищить. Це моя домашня бджола, з якою я вже 20 років працюю. Я її не проміняю ні на що, хоча вже двічі від неї розплід забирав. Якщо в сезон якась пасіка не приносить мед, я просто міняю матку або ж приєдную до тих бджіл, які, я знаю, добре приносять мед», — розповідає бджоляр, показуючи одну з вуликових рамок зі стільником.

Бджоли виведеної Володимиром породи не агресивні. Бджоляр каже, що порода не впливає на смак меду, але при цьому його бджоли безпечні для здоров’я людей.

«Вони на людей, як бачите, не реагують. Німці вивели таку породу, і наші теж вирощують. Особисто я 20 років грався зі своєю породою, щоб мої бджоли не були агресивними. Вони несуть добрий мед. Різниця лиш в тому, що біля своїх бджіл я можу ходити просто в шортах і з димарем. Так приємніше за ними доглядати. Приміром, приходжу я до сусіда, — а він у костюмі й весь обліплений бджолами. Вони кусають. То нащо таких тримати?», — говорить Володимир.

За його словами, медоносність бджіл залежить від погодних умов. Бджоли краще переносять холод, ніж спеку:
«Якщо 18-20 градусів тепла, то рослини добре виділяють нектар, і для бджіл є робота. Якщо 24 і більше градусів — рослини так само виділяють пилок, але він застигає у рослині, і бджоли приносять його менше».

Цього літа, зважаючи на температурні рекорди, надій на врожай меду мало, каже Володимир. Та його родині й самим бджолам все ж вистачить.

Головне, говорить пасічник, аби люди та бджоли були живі й здорові.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *