Фермери Молдови вимагають обмежити імпорт агропродукції з України

Фермери Молдови вимагають від уряду негайно встановити «стабільний та ефективний механізм» обмеження імпорту зернових та олійних культур з України. Про це йдеться в заяві асоціації «Сила фермерів» (Forța Fermierilor), яка була оприлюднена 18 грудня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на newsmaker.

Представники асоціації нагадали, що 4 жовтня влада ввела ліцензування імпорту зернових та олійних культур на період надзвичайного стану, але з 1 січня його мають скасувати. У зв’язку з цим фермери вимагають, щоб уряд негайно встановив «стабільний та ефективний механізм обмеження імпорту зернових та олійних культур з України, схожий на той, що вже діє в Румунії та Болгарії».

«Ми знаємо, що компанія Trans Oil має намір імпортувати з України приблизно 300 тис. тонн соняшнику. Це знову торкнеться інтересів місцевих фермерів. […] Звертаємо увагу, що відсутність обмежень на імпорт не лише розбалансує внутрішній ринок, але й поставить під загрозу експорт пшениці, кукурудзи та соняшнику в Румунію, яка неодноразово попереджала нашу країну про небезпеку реекспорту зернових та олійних культур з України. Блокування експорту в Румунію стало б остаточною катастрофою для молдавських фермерів», – йдеться в заяві асоціації.

Наразі уряд Молдови не надав жодних коментарів щодо вимог фермерів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *