ОВК «Вода життя» отримала у власність інженерні мережі зрошувальної системи

В Мінагрополітики відбулася важливе подія – інженерні мережі Суворовської зрошувальної системи (Одеська область) перейшли у власність організації водокористувачів «Вода життя». Це стало можливим завдяки реформі меліорації, яку активно підтримує Міністерство аграрної політики та продовольства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

За словами міністра агрополітики Миколи Сольського, цей крок є лише початком важливої ініціативи, де самі фермери стають господарями своєї землі та систем зрошення. Це надасть можливість зробити зрошення ефективнішим та доступнішим для сотень фермерів. Міністр зауважив, що незважаючи на виклики, такі як війна, вже з минулого року в Україні сформувалося кілька десятків організацій водокористувачів.

«Це маленький крок, але для великої справи. Він буде очевидно прикладом для інших і я впевнений, що це суттєво змінить вигляд сільського господарства на півдні країни. Для цього потрібен час. Війна внесла свої корективи, але, не дивлячись на це, було розроблено та прийнято закон про організації водокористувачів та відповідні підзаконні акти і з минулого року утворилось декілька десятків організацій водокористувачів. Вони об’єднують сотні фермерів, які хочуть щоб у них було зрошення, щоб воно було дешевше і ефективніше і готові вкладати гроші в модернізацію», – зазначив Микола Сольський. 

Міністр подякував програмі USAID АГРО за підтримку та фінансову допомогу у реалізації реформи. Він відзначив, що меліоративна реформа є прикладом дерегуляції та використовує кращий світовий досвід.

Заступник Голови Державного агентства розвитку меліорації Тарас Кот підкреслив, що вже утворено 32 організації водокористувачів, об’єднуючи фермерів, які прагнуть до доступного та ефективного зрошення.

«Фактично в 2023 році після знищення Каховського водосховища площа зрошення в Україні зменшилася до 133 000 га, це майже у 2,5 рази менше ніж було в 2022 році і 4,5 разів менше, ніж було у році 2021. Із цих 133 000 га – 46 000 га – це зрошувальні землі на яких вже створено і зареєстровано організації водокористувачів. Тобто це 35 % від загальної площі зрошення в Україні, які ми маємо на сьогоднішній час», – відзначив Тарас Кот. 

Директорка Програми USAID з аграрного розвитку Ксенія Сидоркіна відзначила важливість підтримки меліоративної реформи для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

«Для реалізації реформи дуже важливо забезпечити Урядом виконання закону про ОВК в частині передачі об’єктів гідротехнічної меліорації до організацій водокористувачів. А також завершити перехід повноважень та меліоративних систем до Державного агентства меліорації та рибного господарства, як це передбачено законодавством. Це дозволить підвищити ефективність діяльності організацій водокористувачів та головне – прискорити залучення коштів у розвиток меліоративного сектору, зокрема на деокупованих територіях. Наступним етапом реформи має стати прийняття законопроєкту №7577, який буде регулювати діяльність державних операторів, відповідальних за розвиток меліоративних систем», – підкреслила вона. 

Ця подія є добрим прикладом того, як спільні зусилля фермерів, уряду та підтримки від міжнародних організацій можуть призвести до позитивних змін у сільському господарстві та водокористуванні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *