Фермери на окупованих територіях чекають прийняття закону щодо декриміналізації сільгоспвиробництва

Аграрії на окупованих та звільнених територіях не можуть здійснювати сільгоспвиробництво, оскільки згідного діючого законодавства, така діяльність може вважатися злочином. Тому Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до Президента України Володимира Зеленського і Міністра аграрної політики Миколи Сольського  з проханням сприяти якнайшвидшому прийняттю Верховною Радою України та введенню у дію законопроектів №7646 та №7647.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

8 серпня поточного року Кабінетом Міністрів України внесено до Верховної Ради України проекти Законів про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України та про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність (реєстр. №7646 та №7647).

Цими проектами визначено перелік видів господарської діяльності та заходів, які можливо здійснювати на тимчасово окупованих територіях, та які, відповідно, не визнаються кримінально караними, якщо при цьому не вчиняється пособництво державі-агресору.

«Аграрії Херсонщини, які вимушено продовжують залишатися на території, яка є фактично окупованою з боку росії, очікують на прийняття зазначених законопроектів, так як в таких складних умовах вони продовжують забезпечувати життєдіяльність місцевого населення, робочі місця, а також, за можливістю, збереження майна для проведення господарської діяльності. Крім того, до нас, як до профільного громадського об’єднання, надходять численні звернення з інших регіонів, у яких не менш гостро стоїть питання недостатньої урегульованості процесів ведення господарської діяльності у місцевості, що наближена до зони бойових дій», — йдеться у зверненні.

Зокрема, невирішеними є питання необхідності та порядку отримання дозволів на переміщення такою територією, вивезення майна та продукції підприємств. На практиці зазначені питання вирішуються без будь-якого нормативного обґрунтування, часто опираючись лише на суб’єктивну думку якоїсь посадової особи, що сприяє невизначеності, неможливості будь-якого планування, а також несе корупційні ризики.

ВАР просить підтримати вищезазначені законодавчі ініціативи та всіма можливими засобами сприяти якнайшвидшому прийняттю Верховною Радою України та введенню у дію законопроектів №7646 та №7647.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *