“Яйця по 80, цибуля по 40”: як змінилися ціни на продукти протягом року – дослідження

Український сервіс доставки продуктів Zakaz.ua. порахував, як змінилися ціни на продукти в Україні протягом року. Про це повідомляє The Village.

ЛИШЕ ЦІКАВІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ

Якщо порівняти із жовтнем 2021 року більше ніж удвічі зросла ціна на яйця. Тоді десяток яєць коштував 35,5 гривень, нині ж ця ціна сягає 74,2 грн. Ціни почали зростати у квітні, до цього фіксували навіть на 30% нижчу ціну, ніж у довоєнний період (29 гривень). Експерти пояснюють подорожчання фактором сезонності й скороченням деяких підприємств, розташованих на тимчасово окупованих або прифронтових територіях.

Також вартість курячого філе зросла на 14%.

Найбільше зросли ціни на овочі й фрукти, бо багато цих товарів завозили з-за кордону. Рекордсменом серед овочів стала цибуля (221%). У жовтні 2021 року вона в середньому коштувала 13 гривень, а зараз 43 гривні. Удвічі подорожчали томати й огірки. На 75% здорожчав буряк, і на 48% – морква. Найменше, на 6%, змінилися ціни на картоплю.

Серед фруктів найбільше зросли ціни на банани (на 132%). Цей фрукт трапляється в кожному другому споживчому кошику. Подорожчали й цитрусові: апельсини зросли в ціні на 72%, а лимони – на 73%. Майже несуттєво впали в ціні яблука.

Крім того, на 51% подорожчало молоко. Ціна на вершкове масло підвищилася на 17%.

Ціна на борошно зросла майже вдвічі (91%). Майже на третину підвищилася вартість гречки (32%). Ціни на цукор протягом року то падали, то зростали, і зараз становлять на 10% вище, ніж в аналогічний час у 2021 році.

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *