Головним ринком збуту для українських садівників стали країни Євросоюзу

Україна в 2022 році основну частину доходів від експорту агропродовольчої продукції отримала завдяки продажам до країн Євросоюзу. Загальна вартість поставок до цього регіонального об’єднання становила 13,1 млрд дол., тобто 56 % від всього аграрного експорту. Багато в чому це обумовлено вимушеними обставинами внаслідок війни, адже наші морські порти були фактично заблоковані з кінця лютого по серпень минулого року. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську Асоціацію Аграрного Експорту.

Експорт плодово-ягідної продукції, як і раніше, сильно сфокусований на країнах ЄС – у 2022 році 84 % доходів галузеві компанії отримали саме звідти.

Перелік найбільших покупців української продукції садівництва торік складався з Польщі (108 млн дол.), Німеччини (29 млн дол.), Франції (20 млн дол.), Італії (19 млн дол.), Нідерландів (16 млн дол.), Австрії (14 млн дол.), Чехії (11 млн дол.), Азербайджану (10 млн дол.).

В експорті заморожених ягід і фруктів основними стали поставки до Польщі, Німеччини та Італії (в підсумку 71 %).

Зовнішні продажі волоських горіхів здійснювались переважно до Франції, Азербайджану та Греції (разом 36 %).

В експорті яблук і груш 2022 року визначальними були поставки до Білорусі, ОАЕ та Саудівської Аравії, які зайняли 59 % в його вартості.

Мед у 2022 році традиційно в переважній більшості реалізовувався також на ринки Євросоюзу, а саме Німеччини (38 млн дол.), Польщі (24 млн дол.), Франції  (11 млн дол.), які здійснили 54 % його закупок у грошовому виразі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *