Збитки американських фермерів і переробників сільгосппродукції обчислюються мільйонами доларів через кібератаки. Однак, незважаючи на попередження ФБР, в аграрному секторі досі не оцінили масштаб проблеми.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.
У січні цього року одна з американських ферм втратила 9 мільйонів доларів через тимчасове припинення своєї сільськогосподарської діяльності після атаки хакерів. Зловмисники отримали доступ до внутрішньої мережі компанії за допомогою скомпрометованих облікових даних адміністратора.
І це далеко не єдиний інцидент за півроку. У листопаді 2020 року в результаті злому IT-системи декількох компаній в сфері аграрного бізнесу підприємства втратили контроль над керуванням. Тільки завдяки тому, що частина даних вдалося відновити з резервних копій, відпала необхідність платити кіберзлочинцям гігантський викуп в розмірі 40 млн доларів.
Тим часом не всім так пощастило. У березні 2021 року банда вимагачів завдала шкоди операціями, виробництва і доставки продуктів американської компанії з виробництва напоїв.
Аналогічним чином, в липні 2021 року в рамках інциденту з Kaseya пекарня втратила доступ до свого облікового запису, файлів і додатків, що призвело до повної зупинки виробництва і відвантаження продукції постачальникам.
Але найвідоміша атака здирників на компанію з виробництва продуктів харчування і сільського господарства відбулася в цьому році, в травні, коли банда REvil напала на JBS Foods, порушивши переробку м’яса по всій Австралії і Північній Америці майже на тиждень.
«Тимчасова зупинка скоротила поголів’я великої рогатої худоби і свиней, забитих на забій, що викликало нестачу м’яса в США і привело до зростання оптових цін на м’ясо на цілих 25%», — повідомило ФБР.
Всі описані інциденти ФБР включило в попередження про приватну безпеку, яке агентство направило на початку вересня цього року організаціям продовольчого і сільськогосподарського сектора США.
У так званій «пам’ятці про кібершахраїв» описується, до чого може привести безпечність власників агропідприємств.
У даний час агентство закликає організації в секторі виробництва продуктів харчування і сільського господарства США серйозно поставитися до загрози здирників і інвестувати в захист своїх ІТ-мереж від найбільш поширених методів кібератак:
- націлювання на слабо захищені кінцеві точки RDP;
- шкідливі файли, які містяться в фішингових листах;
- використання вразливостей в незахищених пристроях, підключених до мережі Інтернет.
Зусилля ФБР робляться після того, як Міністерство внутрішньої безпеки і Міністерство юстиції створили робочу групу з вимагання для боротьби з хакерами, метою яких стали підприємства ключових секторів економіки США, в тому числі і сільське господарство.
Джерело: propozitsiya.com