Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових за всю свою історію — 44,8 млн тонн

Україна завершила збирання ранніх зернових і зернобобових культур, урожай сягнув 44,8 млн тонн із загальної площі 10,2 млн га, що стало рекордним показником за всю історію країни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.

За його даними, пшениці намолочено 32,8 млн тонн, ячменю — 10,94 млн тонн, насіння ріпаку — 2,8 млн тонн, гороху — 0,57 млн тонн.

Максимальна врожайність пшениці — у Хмельницькій області (65,2 ц/га), ячменю — у Київській (57,2 ц/га), ріпаку — в Хмельницькій (35 ц/га).

Лідерами з намолоту ранніх зернових культур стали Одеська область із показником понад 4,1 млн тонн. По 3 млн тонн зерна намолотили у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

«Безумовно, велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору», — прокоментував міністр агрополітики Роман Лещенко, слова якого наведено в повідомленні.

За його даними, за січень-липень 2021 роки аграрії отримали з держбюджету за програмою часткової компенсації вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання 546 млн грн, у рамках державної програми здешевлення кредитів — 565 млн грн, а за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» — понад 26 млрд грн.

«Враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України і посилює роль держави в глобальній продовольчій безпеці. Відповідно, за такої держпідтримки агросектор у 2021 році може сформувати понад половину обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП країни», — підсумував Лещенко.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *