Можливі величезні перепади температури: кліматолог дала «зимовий» прогноз по Україні

Нещодавно, в одному з інтерв’ю, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда заявив, ніби в доступному для огляду майбутньому в Україні можуть «зникнути» зими.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apostrophe.ua.

Таке припущення він висловив виходячи з процесу глобального потепління і динаміки зміни середньорічних кліматичних показників в Україні. Кульбіда заявив, що якщо така динаміка буде продовжуватися, то вже через 20-25 років на території нашої країни буде домінувати тепла погода.

Вчена з Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова оцінила «прогноз» Кульбіди і заявила, що все трохи не так.
За її словами, зими в Україні будуть завжди і ніяке глобальне потепління на це не зможе вплинути.

«Це не так. Зима нікуди не дінеться. Ми не в Антарктиді живемо», — заявила вчена.

Вона підкреслила, що зміна пір року обумовлена не глобальними температурними показниками, а кутом нахилу земної осі і орбітальним положенням Землі щодо Сонця.

При цьому Мартазінова нагадала про те, якою була зима поточного року: сніжною і холодною.

«Останній рік як ніякий інший показав, що зими повинні бути. Січень і лютий були з такими снігопадами, з такими високими рівнями снігового запасу! Були морози до -20 градусів», — зазначила Мартазінова.

Також вона додала, що глобальне потепління і діяльність людини впливає на клімат планети не настільки сильно, як багато хто думає.

Протягом всієї історії Землі клімат постійно змінювався і роль людини в цих процесах була лише незначною.

«Таким чином, говорити про те, що зими не буде, не можна. Окремі дні зими будуть добре проглядатися. Можуть бути дуже великі перепади температури, сильні морози», — підкреслила вчений.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *