Німеччина і Франція не хочуть продовжувати обмеження на імпорт українського зерна

Франція і Німеччина у вівторок виступили проти можливого продовження обмежень, запроваджених з квітня п’ятьма східноєвропейськими країнами на імпорт українських зернових культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epochtimes.

Наприкінці квітня Європейська комісія дозволила п’ятьом сусіднім з Україною державам (Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії та Румунії) заборонити реалізацію української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику на своїй території за умови, що вони не перешкоджають транзиту в інші країни.

Ці тимчасові обмеження, покликані пом’якшити вплив на місцеві ринки масового припливу української сільськогосподарської продукції, мали закінчитися в середині вересня, проте минулого тижня п’ять держав-членів ЄС зажадали продовжити їхню дію до кінця року.

«Або Комісія погодиться підготувати (…) правила для продовження цієї заборони, або ми зробимо це самі», – наполягав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, заявляючи, що він захищає фермерів своєї країни.

Можливість продовження заборони була визнана Києвом неприйнятною і вже зазнала різкої критики з боку низки 27 держав-членів ЄС, половина з яких виступила проти обмежень, заявивши про перекоси в рамках спільного ринку.

«Комісія повинна дати зрозуміти, що це неможливо. Ці заходи обмежені в часі, і неприпустимо, щоб деякі держави-члени ігнорували чинні договори», – заявив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір напередодні зустрічі в Брюсселі зі своїми колегами по ЄС.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *