Опубліковано індекс цін ФАО за серпень

Згідно з даними, опублікованими сьогодні Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй, в серпні, як і протягом двох попередніх місяців, світові ціни на продовольство зростали під впливом в цілому зміцнення попиту і зниження курсу долара США. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт ФАО.

В серпні середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО, що відображає міжнародні ціни на основні продовольчі товари, склало 96,1 пункту, що на 2% вище липневого показника, досягнувши максимального рівня з лютого 2020 року.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в порівнянні з липнем збільшилося на 1,9%, перекривши на 7% середній показник за серпень 2019 року.
 
Найбільш істотне зростання продемонстрували ціни на фуражне зерно. Ціни на сорго, в основному внаслідок нарощування імпорту Китаєм, збільшилися на 8,6% і на третину перевищили рівень попереднього року. На тлі побоювань у зв’язку з тим, що недавні пошкодження посадок кукурудзи в штаті Айова можуть негативно позначитися на пропозиції, ціни на цю культуру збільшилися на 2,2%. Світові ціни на рис також зросли під впливом сезонної обмеженості пропозиції і високого попиту з боку африканських країн.
 
У порівнянні з попереднім місяцем індекс цін на цукор ФАО зріс на 6,7%, що обумовлено прогнозами скорочення виробництва внаслідок несприятливих погодних умов в ЄС і Таїланді – другому найбільшому експортері цукру в світі. Крім того, зростання цін сприяло збільшення імпортного попиту з боку Китаю.
 
Значення Індексу цін на рослинні олії ФАО збільшилося в серпні на 5,9%, в першу чергу за рахунок зростання цін на пальмову олію, обумовленого перш за все прогнозованим скороченням виробництва в провідних країнах-виробниках пальмової олії на тлі стабільного попиту з боку країн імпортерів.
 
Індекси цін на молочну продукцію і м’ясо в порівнянні з липнем практично не змінилися.
 
З огляду на очікуване скорочення виробництва кукурудзи в Сполучених Штатах Америки ФАО знизила прогнозний обсяг виробництва зернових у 2020 році на 25 млн т у порівнянні з показником липневого прогнозу. Проте, навіть з урахуванням такого скорочення очікується, що в поточному році виробництво зернових поб’є всі рекорди, перевищивши рівень 2019 року на 58 млн т.
 
Рекордні врожаї кукурудзи прогнозуються в Аргентині і Бразилії, на 6% повинно перевищити торішній рівень світове виробництво сорго. Очікується, що світове виробництво рису також досягне в 2020 році нового максимуму – 509 млн т.
 
Згідно з прогнозом, до кінця 2021 року світові запаси зернових збільшаться на 1,7% і досягнуть 895,5 млн т. Таким чином, на глобальному рівні співвідношення запасів до споживання складе 31,8%, що трохи нижче липневого показника, але все ще вище значень минулих років.
 
З урахуванням очікуваного збільшення відвантажень рису і фуражного зерна обсяг світової торгівлі зерновими в сезоні 2020-21 років має сягнути 441,4 млн т, що на 1,6% вище за рівень сезону 2019–20.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *