Ціни на олійні культури та рослинні олії продовжують зростати на тлі тривалої посухи в США і чорноморському регіоні, а також дефіциту опадів в Бразилії напередодні сівби сої нового врожаю, і наближаються до рекордних рівнів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.
Ринки соєвої та пальмової олії змагаються між собою в зростанні. Підвищення біржових цін змусило покупців активізувати закупівлі на спотових ринках, що підвищило попит на українську соняшникову олію. Покупці погоджуються на високі ціни, не сподіваючись отримати в цьому сезоні дешеву продукцію. Прогнози зменшення врожаю в Україні та Росії підтримують ціни.
Ф’ючерси на соєву олію на біржі в США вчора подорожчали на 2,6% до 7,5-місячного максимуму в 744 $/т слідом за цінами на сою, які на тлі активних закупівель з боку Китаю зросли на 1% до 353,6 $/т. Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 1% до найвищого з січня рівня — 678 $/т.
Ціни на аргентинську соєву олію вже виросли до 770–780 $/т FOB. За оцінками місцевих експертів, у поточному сезоні країна імпортує до 5 млн т сої з сусідніх країн для забезпечення переробних потужностей на тлі високих цін та активного попиту.
В Україні ціни попиту на соняшникову олію також виросли до 840–850 $/т FOB для поставок у жовтні-листопаді, хоча продавці підняли ціни до 900–920 $/т FOB.
В Європі ціни на ріпакову олію залишаються на рівні 780 €/т, попри зменшення виробництва ріпаку в ЄС та прогнозу імпорту. Зростання цін обмежує високий курс євро та низький попит на біодизель.
Джерело: propozitsiya.com