Підсумки всеукраїнського дня картоплі «Картопляний блокчейн-2021»

Всеукраїнський День картоплі «Картопляний блокчейн-2021» відбувся 26-27 серпня 2021 року на базі ФГ «Аделаїда» (с. Чулаківка Херсонської обл.). 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пост-реліз DLG Ukraine.

Організаторами заходу виступили українське представництво європейського організатора виставок «ДЛГ Україна», ФГ «Аделаїда», Українська асоціація виробників картоплі (УАВК).

Всеукраїнський День картоплі проходив за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні. Спонсорську підтримку надали Pepsico Ukraine (ТМ Lay`s), Mondelez Ukraine (ТМ «Чіпси Люкс»), ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», завод «Фрегат». Партнером із проведення переговорної панелі виступило ТОВ «Агрістатіс». 

За два дні Всеукраїнський День картоплі 2021 відвідало близько 600 гостей. 

В якості експонентів виступили 60 В2В-компаній та організацій, що працюють у сегменті картоплярства, зокрема, 7 селекційних компаній, 10 постачальників обладнання для сховищ, 5 представників виробників техніки, 5 компаній, що пропонують обладнання для зрошення, постачальника ЗЗР, добрив тощо.

Захід відвідали міністр аграрної політики України Роман Лещенко, перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький, група народних депутатів, представники Держводагентства України, Херсонської облдержадміністрації та облради. 

Міністр аграрної політики України Роман Лещенко на урочистому відкритті заходу розповів, що 2021 року в Україні запрацює держпрограма з розвитку промислового картоплярства. 

Ідеологом заходу виступило Посольство Королівства Нідерландів в Україні, яке 11 років підтримує розвиток промислового картоплярства в Україні. 

«Ніщо так не об’єднує нідерландців та українців, як щира любов до картоплі. Ми раді, що на Всеукраїнський день картоплі завітали виробники та постачальники картопляної̈ галузі, урядовці та парламентарії. Наша співпраця важлива не тільки для нарощування торгових зв’язків і розвитку України з економічної точки зору, а також для того щоб разом вчитися турботливо ставитися до довкілля та долати наслідки зміни клімату», – зауважив радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен.

Бажання підтримати українські представництва німецьких компаній, що працюють у сегменті промислового картоплярства, висловив у вітальному слові аташе з питань аграрної політики Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Франк Мюллер. 

Президент УАВК, директор ТОВ «Поліська картопляна компанія» Денис Стаценко закликав виробників активніше використовувати всі можливості для спілкування: «Подібні заходи створюють можливість для професійного спілкування виробників картоплі, В2В-компаній, представників державних органів, торгівельних мереж, переробних підприємств, трейдерів. Такі івенти дають нові поштовхи для розвитку нашої галузі».

Директор ФГ «Аделаїда» Сергій Рибалко привітав усіх на Херсонщині і звернув увагу присутніх на те, що специфічний жаркий клімат є важким і для людей, і для рослин, зокрема, картоплі, яка перестає нормально вегетувати, якщо стовпчик термометра сягає вище за позначку +27 С. 

«На Херсонщині Ви не побачите величезних врожаїв, надздібностей сортів картоплі. Ми кожен день воюємо за врожай картоплі, працюємо над нею і поливаємо. Мета нашого демо-поля, на якому 30 червня було посаджено 76 сортів картоплі від 8-ми селекційних компаній, знайти сорти придатні для вирощування на Півдні в другому, літньому оброті. Цей експеримент справжня дієва допомога, безцінний досвід для виробників Південного регіону», — сказав він і пообіцяв, що восени врожай картоплі буде викопано, визначено врожайність сортів, а отриманою інформацією господарство обов`язково ділитися з колегами.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *