Українська «Гала» спізнюється на два тижні, але ціни на яблуко вже низькі

же низькі />

З початку поточного тижня від виробників західних і центральних областей України почала надходити інформація про початок збирання врожаю яблук сорту «Гала», що підтвердило попередні прогнози аналітиків про усунення нинішнього яблучного сезону практично на 2 тижні в порівнянні з попереднім.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.

Затримка термінів дозрівання яблук зимових сортів у господарствах безпосередньо пов’язана з низькими температурами повітря протягом першої половини весни поточного року. 

Так, у Вінницькій області перші малооб’ємні партії яблук «Гала» вже з 30 серпня надходили на ринок в діапазоні $ 0,39-0,52/кг (12-14 грн/кг). Причому за максимальними цінами реалізувати можна було тільки яблука ідеальної якості з однорідним забарвленням і формою.
На фото продемонстровано, як саме виглядали перші зібрані в нинішньому сезоні яблука сорту «Гала» у Вінницькій області. Вже з 1 вересня нинішнього року стала надходити інформація про реалізацію перших партій даних яблук і з інших регіонів, а також отримана перша інформація про оптові поставки в українські мережі супермаркетів.

При цьому фахівці проєкту відразу відзначили встановлення негативної цінової тенденції на перші зимові яблука в Україні. Вже з 1 вересня діапазон реалізації яблук «Гала» на мережі знизився до $ 0,41-0,43/кг (11-11,5 грн/кг). До середини нинішнього тижня виробники в західних і центральних областях України, вже озвучували більш широкий ціновий діапазон на перші партії: $ 0,30-0,45/кг (8-12 грн/кг). При цьому активного попиту з боку покупців відзначено не було.

Причину цього факту прокоментував Олександр Хорєв, керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти»: «З огляду на зміщення сезонів дозрівання основних ягід і фруктів в Україні в 2021 році, до початку осені на ринку відзначається рясне пропозицію яблук літніх сортів , основним з яких до сьогоднішнього дня залишається «Слава Переможцю». Оптові ціни на літні яблука знаходяться в діапазоні $ 0,22-0,41/кг (6-11 грн/кг).

Другим важливим фактором є присутність на українському ринку великих обсягів імпортних і частково місцевих яблук врожаю 2020 року, для якнайшвидшої реалізації яких продавці все частіше йдуть на поступки покупцям. І саме ці чинники і пояснюють неактивну торгівлю зимовими яблуками нового врожаю, валовий збір якого може істотно перевищити показники минулого року».

Якщо порівняти ціни на яблука «Гала» за останні чотири сезони, то нинішній сезон 2021/22 очікувано почався з найменших оптових цін за останні три роки. А якщо нинішні негативні цінові тенденції в сегменті яблук «Гала» зміцняться, то вже в найближчі кілька тижнів лінія, яка відображає на графіку ціни в 2021 році, спуститься нижче лінії 2018 року, коли в країні було зафіксовано рекордну за роки незалежності виробництво яблук. А що ж експортери? У порівнянні з минулим роком перші угоди почнуться як мінімум на 2 тижні пізніше, тобто частина заробітку вже втрачено, але, за їхніми ж словами, вже з другого тижня вересня поточного року компанії будуть надолужувати згаяне, і українські яблука відправляться на експорт. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *