Стрункі подвійні ряди

Замислюєтеся про посадку кукурудзи подвійними рядами з оптимальною площею для кожної рослини? Щоб правильно використовувати ці переваги пунктирної сівалки LEMKEN Azurit з технологією DeltaRow, необхідно ефективно боротися з бур’янами по всій площі. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз LEMKEN. 

Для ефективної обробки рядів DeltaRow добре підходить сучасна просапна техніка Steketee. 

Машини, що спеціалізуються на просапній техніці голландської компанії, яка входить в групу LEMKEN, пройшли випробування в рамках магістерської роботи в Технічному університет Південної Вестфалії під керівництвом проф. Бодо Містелє (Bodo Mistele) і проф. Верени Хаберла-Кор (Verena Haberlah-Korr). Для механічної боротьби з бур’янами в посівах кукурудзи використовувалася просапна машина Steketee EC-Weeder з прополювальними боронами з пружинними зубами круглого перетину і штрігельними боронами. На заключному етапі також використовувалися окучники. 

Позитивний ефект був очевидним на всіх варіантах випробувань. Однак найбільш підходящим просапних знаряддям для боротьби з бур’янами на ранніх стадіях росту виявилася штрігельна борона, яка вириває і засипає бур’яни. 

Завдяки точному регулюванню просапної машини Steketee вдалося досягти високого ККД на стадіях росту бур’янів від сходів до зародкових листків. Рослини кукурудзи добре витримували механічний вплив навіть на стадії 3-х листків — відповідно, втрати культурних рослин були невеликими. Перевага штрігельної борони в порівнянні з прополювальною бороною з пружинними зубами круглого перетину полягає в тому, що перша дозволяє також обробляти ділянки між напіврядом. 

Проти більших бур’янів на стадії до 5-6 листків дуже ефективним заходом виявилося підгортання рослин кукурудзи за допомогою окучників. Залежно від робочої швидкості, ширини лемеші властивостей ґрунту вдалося досягти ККД більше 85%. 

Висновок: машина EC-Weeder від Steketee з правильно обраними знаряддями зарекомендувала себе як неймовірно ефективна техніка для механічної боротьби з бур’янами кукурудзи навіть при посіві подвійними рядами за технологією DeltaRow. Розумна система камер забезпечує надійний контроль на всіх етапах росту, оскільки в залежності від висоти рослин її можна налаштувати на режим подвійних рядів для молодих рослин або на однорядний режим для останнього проходу з великими рослинами. Господарства з традиційними технологіями роботи можуть комбінувати просапування між рядами зі смуговим обприскуванням в ряду.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *