Припинення зернової угоди негативно вплине на курс гривні, – НБУ

Якщо роботу «зернової угоди» припинять, то це негативно вплине на український експорт і як наслідок – на курс гривні, вважають в Національному банку України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «ПроАгро Груп».

У НБУ зазначили, що «зерновий» коридор працює з перебоями. Також там нагадали, що росія постійно шантажує світ припиненням його функціонування.

«Реалізація сценарію з припиненням роботи «зернового коридору» матиме негативні наслідки для українського експорту з відповідним зниженням валютних надходжень у країну й можливим посиленням тиску на курс гривні. Ускладнити ситуацію можуть обмеження поставок українського продовольства окремими європейськими країнами», – наголосили у пресслужбі НБУ.

Регулятор також нагадав про підвищені проінфляційні ризики, зокрема, з огляду на безпекову ситуацію і російські теракти проти об’єктів критичної інфраструктури. Так, руйнування Каховської ГЕС, за оцінками НБУ, матиме додатковий внесок у річну інфляцію на рівні 0,3 відсоткового пункту через ускладнення роботи низки підприємств і часткову втрату врожаю овочів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *