Рекордний урожай на підході: що буде з цінами на продукти

У 2021 році Україна збере щедрий, можливо, рекордний урожай зернових. Багатьом українцям хочеться вірити, що це дозволить знизити ціни на продукти харчування. Але аграрії та експерти не поспішають прогнозувати здешевлення навіть хліба і круп, не кажучи вже про м’ясо й інших більш дорогих продуктів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.net. 

Українські аграрії впевнено і з хорошим настроєм завершують збирання врожаю зернових, олійних і зернобобових культур 2021 року. І, як завжди, за підсумками збиральної кампанії, яка завершиться зі збором пізніх зернових в листопаді-грудні, стане більш-менш зрозуміло, яких цін на продукти харчування очікувати в кінці цього і на початку наступного року. 

На щастя, урожай зерна 2021 року має бути набагато краще торішнього, а то і зовсім рекордним. Але експерти попереджають: українці можуть і не відчути здешевлення продуктів, оскільки на ціни впливає безліч інших чинників і, в першу чергу, ціни на світовому ринку. 

До теперішнього моменту вітчизняні аграрії вже мають привід для гордості: в Україні зібрано рекордний за всю історію урожай ранніх зернових. Це такі культури, як пшениця, ячмінь, горох та інші. 

До кінця збиральної кампанії в Україні очікується більш-менш суха погода без заморозків, що дозволить аграріям без перешкод зібрати врожай кукурудзи, цукрових буряків і пізніх зернових. Це тільки покращує шанси отримати в цьому році рекордний загальний урожай аграрних культур.

Україна за останні роки стала ключовою ланкою у світовій торгівлі зерном, тому внутрішні ціни зростають або падають в залежності від настроїв світового ринку. 

За останній рік котирування кукурудзи і пшениці на міжнародних біржах істотно зросли, і слідом за ними вгору потягнулися і ціни для українських споживачів. 

Тому, навіть незважаючи на прогноз щедрого врожаю в 2021 році, значним фактором для формування ціни на внутрішньому ринку все ж буде попит і ціни на зерно на зовнішніх експортних ринках. 

За словами експерта Хмелевського, світові ціни на пшеницю за останній рік зросли на третину. За ними підтяглися і внутрішні ціни. 

Отримавши рекордний урожай, а також завдяки високому попиту і привабливими цінами, Україна може збільшити валютні надходження від експорту пшениці до 50 відсотків до торішнього рівня. Але це робить малоймовірним істотне падіння цін на продукти харчування для українських споживачів, навіть більш того — вартість продовольства в найближчому майбутньому може зрости. 

Українська влада всіляко намагаються не допустити різкого подорожчання або дефіциту продуктів. Ще навесні 2020 року Кабінет міністрів запровадив держрегулювання цін на ключові, соціально значимі продукти харчування. До переліку увійшли крупи, хліб, макаронні вироби та інші похідні з зерна. 

До того ж, у разі різкого подорожчання якихось продуктів і товарів Кабінет міністрів проводить «роз’яснювальні» зустрічі з виробниками продукції, за результатами яких, частіше за все, сторони домовляються про стабілізацію цін. У 2021 році в такий спосіб вдалося знизити ціни на яйця перед Великоднем, а також трохи стримати стрімке подорожчання цукру і соняшникової олії. 

Тому, швидше за все, значного зростання цін на хліб, макарони, кондитерські вироби, м’ясо, м’ясопродукти та інші продовольчі товари у 2021 році не відбудеться. Але і рекордний урожай цього року, на жаль, не стане причиною довгоочікуваного здешевлення продуктів в українських магазинах і на ринках.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *