Росія може спробувати заблокувати український експорт, використавши Придністров’я

В Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Росія може спробувати заблокувати український експорт морем, використавши Придністров’я для дестабілізації Молдови.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ISW.

Протягом 2023 року в румунському порту Констанца відвантажили 36 мільйонів тонн збіжжя, що на 50% більше, ніж минулого року, а українське зерно становило приблизно 40% від тих загальних обсягів.

Раніше ISW оцінювало, що українські удари по активах Чорноморського флоту Росії (ЧФ) змусили російські військово-морські сили змінити моделі операцій і відвести деякі кораблі від своєї основної бази в окупованому Севастополі на заході Криму.

Українські удари по активах ЧФ також успішно сприяли цивільному використанню Чорноморського зернового коридору в Україні, оскільки міжнародна підтримка цього коридору продовжує зростати, незважаючи на вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи та військові погрози проти неї.

Кремль може розглядати операцію під фальшивим прапором у Придністров’ї як альтернативний спосіб утримати країни від участі в українському зерновому коридорі, незважаючи на ослаблену присутність Росії в західній частині Чорного моря.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *