«Швидке зростання індустрії рослинних замінників м’яса призведе до того, що споживання справжнього продукту почне знижуватися», — пишуть у своєму звіті Бостонської консалтингової групи та корпорації Blue Horizon.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на британське видання The Guardian.
У звіті також прогнозується, що рослинні замінники м’яса зрівняються в ціні зі справжнім м’ясом у 2023 р. А 9 з 10 найпопулярніших у світі страв — від піци пепероні до суші — матимуть реальну альтернативу до 2035 р. Тоді ж, як прогнозують автори звіту, частка альтернативних протеїнів у загальному обсязі споживання протеїнів у світі зросте з нинішніх 2% до 11%, а за умови швидкого технічного і регуляторного прогресу — 22%. Під регуляторним прогресом мається на увазі насамперед перенаправлення підтримки фермерів з вирощування худоби на м’ясо на рослинні замінники.
Світовий ринок замінників м’яса, яєць, молока і морепродуктів досягне до 2035 р. щонайменше $290 млрд. Дослідники наголошують, що зростання сегменту штучних протеїнів до 11%, що еквівалентно 50 млрд курчат, дасть змогу знизити викиди вуглекислого газу більш ніж на 1 млрд т. У звіті прогнозується, що дві третини замінників м’яса виготовлятимуть із рослинної сировини, 20% — з мікробів і 10% вирощуватимуться в біореакторах.
Керівник сільськогосподарського відділу Бостонської консалтингової групи Деккер Волкер говорить, що замінники м’яса вже вказуються в рецептах, наприклад, спагеті болонезе, де вони містяться в зовсім невеликій кількості. Разом з тим він визнав, що сире порційне м’ясо отримає свої замінники в останню чергу. «Коли ви робите стейк, то все повинно бути бездоганно», — пояснив він.
Інший звіт у 2019 р. спрогнозував, що в 2040 р. ринок замінників м’яса перевищуватиме за своїм обсягом ринок справжнього м’яса. У Великобританії оператори лікарняних та шкільних їдалень пообіцяли зменшити використання справжнього м’яса на 20%, а тамтешні лікарі закликали обкласти справжнє м’ясо «кліматичним» податком.
Джерело: propozitsiya.com