Стало відомо, скільки іноземних інвесторів обробляють українські землі

Землі сільгосппризначення в Україні обробляють понад 50 іноземних інвесторів, які контролюють понад 3,5 млн ріллі. Про це повідомив координатор проекту Land Matrix в Україні та Східній Європі Михайло Амосов. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал delo.ua.

На думку експерта, головною проблемою в Україні є якраз мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

«Агрохолдинги купують цілі підприємства. Орендують землю за низькими цінами. Часто через значну інтенсифікацію виробництва якість земель погіршується, а соціальна відповідальність агрохолдингів залишає бажати кращого», – стверджує Амосов.

Проте, зараз спостерігається позитивний тренд і відповідальні агрохолдинги почали більш відповідально ставитися до земель.

Експерт вважає, що велика проблема не іноземці, а мораторій і концентрація великих масивів “в одних руках”.

«Саме через мораторій в Україні виникли агрохолдинги. Більш того, оренда стала основним способом контролювати с/г земель. Через це агрохолдинги, маючи доступ до дешевого фінансування, підтримку держави і ринків, можуть пропонувати власникам паїв більшу орендну плату, ніж фермери. Тим самим вони витісняють мале і середнє фермерство з села», – вважає Амосов.

Раніше президент Української зернової асоціації Микола Горбачов заявив, що для повноцінного функціонування ринку землі в Україні знадобиться 5-10 років, але все буде залежати від встановлених правил. За його словами, оптимальної іноземної моделі земельного ринку, яку можна запозичити, насправді, не існує. Зараз в Україні ефективно працює модель великотоварного сільськогосподарського виробництва.

Раніше Горбачов також повідомляв, що земля в Україні повинна коштувати від 3 тисяч до 15 тисяч доларів в залежності від регіонального розташування. За його словами, ринок землі в Україні обов’язково повинен бути сформований, і він повинен працювати на основі приватної власності на найцінніший актив країни. Також, на думку Горбачова, повинні бути ефективні приватні власники землі, між якими повинна бути повноцінна здорова конкуренція.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *