Термінал Neptune увійшов до списку видатних проектів незалежної України

Зерновий термінал Neptune у морському порту Південний увійшов до 30 найвидатніших проектів, реалізованих в незалежній Україні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Порти України».

Перелік проектів підготувало видання LIGA спільно з PMI Ukraine Chapter, офіційним представництвом міжнародної проектної організації Project Management Institute.

Серед фігурантів переліку такі грандіозні інфраструктурні проекти, як, наприклад, «Укриття» на ЧАЕС, або політичні, як безвіз із ЄС. Головний принцип відбору проектів — вони сильно вплинули на розвиток сучасної України.

Neptune — один з найбільших в Україні і найглибший термінал в Причорномор’ї. Робота нового зернового терміналу дала можливість українським фермерам не тільки вийти на глобальні ринки, а й нарощувати виробництво, зберігаючи надлишки на терміналі. За обсягом зберігання термінал забезпечує 10% українського експорту зернових.

Neptune — спільний проект американської корпорації Cargill і української компанії «М.В. Карго». Остання була спеціально створена для реалізації проекту співвласниками стивідорної компанії ТІС Єгором Гребенниковим і Андрієм Ставніцером.

Будівництво Neptune стало найбільшим інвестиційним проектом в Україні за останні роки, загальною вартістю $ 150 млн. Фінансували проект ЄБРР, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та локальні інвестори. Загальна сума кредиту від ЄБРР і МФК склала $ 74 млн.

Термінал Neptune почав працювати в тестовому режимі влітку 2018 року, а офіційний запуск відбувся в 2019 році.

Річна проектна потужність терміналу становить 5 млн тонн. У складі комплексу — 14 силосів ємністю по 15 тис. тонн і склад підлогового зберігання зерна ємністю 80 тис. тонн. Термінал оснащений власною залізничною і автомобільної інфраструктурою, яка забезпечує щодобову обробку понад 250 залізничних вагонів та 790 автомобілів.

Термінал у 2020/21 маркетинговому році збільшив перевалку порівняно з попереднім на 16% — до 2,9 млн тонн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *