В цьому році українського рису не буде

Війна повністю заблокувала вирощування в Україні рису. Після окупації Криму, площі під цю культуру залишилися лише в Херсонській області, яка зараз теж є окупованою, та в Кілійській громаді.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на bessarabiainform.

На щастя, ворог не ступав на землю Бессарабії, але ризики і дуже велика вартість добрив, які необхідні для цієї примхливої культури, знизили до мінімуму засів заливних полів, повідомив Кілійський міський голова Вячеслав Чернявський.

За його словами, посівна, яка проходила весною, припала на період, коли у фермерів було дуже багато сумнівів.

Рис — дуже дорога культура, під неї аграрії часто беруть спеціальні кредити. І, побоюючись залишитися без врожаю і з великими заборгованостями через високу ймовірність знищення полів або неможливість доведення процесу зростання до кінця, фермери відмовилися ризикувати і засадили мінімальну кількість площі, лише щоб отримати насіння на наступний рік.

Зазначимо, від самого початку і майже до збору примхливий рис має постійно знаходитися під шаром води.

Протягом сезону у спеціальних чеках, де росте культура, фермери то підвищують, то понижують рівень. При цьому, якщо є хоча б невелике відхилення від норми, врожай може загинути.

«На жаль, українського рису цьогоріч не буде», — констатував голова Кілійської громади Вячеслав Чернявський і висловив надію, що вже через рік біле золото знову буде рости на нашій, українській, землі і в Кілії, і на Херсонщині, і в Криму.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *