Главная / АГРОНОВИНИ / В Одеській області закладено перший в Україні фісташковий сад

В Одеській області закладено перший в Україні фісташковий сад

Фермер Андрій Петков з міста Ізмаїл Одеської області заклав перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га. В даний час рослини вже мають висоту 40 см. Про це пише «Агро-Юг» з посиланням на видання «Овочі та фрукти». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Плантація закладена майже рік тому сіянцями, які фермер привіз з Узбекистану, де вивчав досвід вирощування фісташки та особливості цієї культури.

Зараз рослини мають висоту 40 см, а деякі взагалі 50-60 см. У наступному році Андрій Петков планує прищеплювати сортові форми рослини: «Керман» -для жіночих рослин та «Петер» — для чоловічих.

Перший врожай фісташки аграрій розраховує отримати через 5 років, а повне плодоношення — вже на 12-15 рік існування саду. Кожне дерево здатне дати 320-1000 г горіхів за сезон.

«Фісташка як культура цікава з двох основних причин: вона добре росте в посушливих регіонах та практично не вимагає поливу. В даний час рослини взагалі знаходяться на повному самозабезпеченні без добрив, хімії та поливу. Весь догляд полягатиме у формуванні крони. А друга причина економічна, адже фісташкові горіхи високо цінуються на ринку», — зазначає садівник з Одеської області.

Поки фісташка зростає, Андрій Петков в міжряддях планує посадити дикий подовий мигдаль та з часом прищеплювати. Мигдаль починає плодоносити на 3-4 рік, тому аграрій зможе заробляти гроші з саду, поки фісташка ще не плодоносить. На 15-й рік мигдаль викорчовується.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Вирощування спаржі: як ринок цього овочу набирає популярності в Україні і чи можна на ньому заробити?

Сезон спаржі у розпалі. Утім, цей овоч в Україні поки що не дуже популярний. Натомість ...

David Montgomery Womens Jersey