Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні врожай горіхів буде на рівні минулого року, — Думка

В Україні врожай горіхів буде на рівні минулого року, — Думка

У 2019 році в Україні очікуються високі показники по валовому збору волоського горіха. Про це розповів президент Асоціації горіховодів України Володимир Пахно. Як і в минулому році, показники очікуються в районі 110-120 тисяч тонн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Я прогнозую 110 тисяч тон, але цілком можливо, що показники в результаті будуть більше. Цей рік дуже сприятливий для волоського горіха. Зими були безморозних, весняних заморозків не було, дощова погода по регіонах, і тепле літо. По регіонах відзначають, що врожай буде хороший, дерева заповнені горіхами. Тому урожай в межах 110-120 тисяч тон повинен бути», — запевняє фахівець.

Також спостерігається збільшення площ під горіховими посадками. Президент асоціації відзначає, що в цьому році вже посаджено близько 1600 га.

«Ми плануємо більш 2000-2400 га. Це не тільки волоський горіх: з цієї кількості приблизно 1400 га — волоський горіх та близько 600-800 га фундука. Зараз з’являються нові сади, та трохи більше 100 га буде мигдалю. Його висадили восени минулого року в Одеській області та в Закарпатті. Перший врожай варто очікувати на 3-4-ий рік», — ділиться Володимир Пахно.

Разом з тим, він зазначає, що в минулому році держава виділила 280 млн гривень на компенсацію за посадку нових садів. В цьому ж році ця цифра збільшилася до 400 млн гривень. Володимир Пахно каже, що за станом на кінець першого півріччя люди отримали перші суми компенсацій. Таким чином, приблизно 80% витрат садівників можуть бути компенсовані.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Україна та Білорусь посилять співпрацю в аграрній сфері

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко і міністр сільського господарства і ...

David Montgomery Womens Jersey