Вчені генетично модифікували рослини так, що ті починають світитися, якщо їм потрібна допомога

Фермерам може бути складно точно визначити, коли їх посіви потребують поливу, або коли вони заражені комахами або грибком. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrarii-razom.com.ua.

Технологія InnerPlant була створена, щоб допомогти рослинам «світитися», коли вони знаходяться в тяжкому становищі. 

Зазвичай фермери поливають свої посіви за встановленим графіком-те ж саме стосується внесення добрив і пестицидів. Це зручно, але подібний підхід також означає, що доглядачі витрачають воду, добрива та пестициди, коли в цьому немає необхідності. В результаті вони не тільки витрачають більше грошей і працюють старанніше, ніж потрібно, але і без потреби вносять в навколишнє середовище шкідливі для неї хімічні речовини. 

Ось тут-то на допомогу приходить InnerPlant. В основі технології лежить вирощування сільськогосподарських культур, генетично модифікованих каліфорнійською компанією з однойменною назвою. 

Коли ці рослини знаходяться на самих ранніх стадіях стресу, то виробляють флуоресцентні білки. Вони не видимі неозброєним оком, але можуть бути зафіксовані спеціальними камерами на супутниках. Залежно від кольору, яким мерехтять рослини (їх три), можна сказати, чи починають посіви страждати від нестачі води, присутності патогенів або дефіциту поживних речовин. 

Фермери зможуть отримати доступ до цих даних через онлайн-портал, а потім зробити відповідні дії. 

InnerPlant уже виготовив флюоресцентний томат під назвою InnerTomato, який в даний час проходить випробування на полях в Каліфорнії. 
Фірма також працює над соєвим заводом і планує вирощувати інші культури у співпраці з галузевими партнерами. 

Що стосується інших культур ті повинні вирощуватися в достатніх обсягах, щоб окупити початкові інвестиції компанії. 

«Перевага такої технології полягає в тому, що, коли всі дослідження і розробки залишаються позаду, вона стає неймовірно рентабельною», — запевняє генеральний директор Шелі Аронов. — Зворотною стороною є цикл розробки, вартість якого відчутно б’є по кишені». 

Вона додала, що насіння нових рослин не повинно бути дорожче, ніж насіння звичайних культур, і що самі рослини повинні бути дуже схожі на свої звичайні аналоги з точки зору таких факторів, як швидкість росту, морозостійкість і врожайність. 

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *