Відмова аграріїв від інтенсивних технологій знизить урожайність зернових на 30%, – Соломчук

Аграрії змушені відмовлятися від інтенсивних технологій вирощування, тому врожайність усіх зернових культур цьогоріч може скоротитися на 30% порівняно з довоєнними роками, а врожай становитиме близько 75-77 млн т, повідомив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Цьогоріч кількість розмінованих територій збільшилась, і площа для сівби, відповідно, теж. Це стало новим викликом для аграріїв на тлі їх вимушеної відмови від інтенсивних технологій вирощування. Тож очікуємо зменшення врожайності на 30% порівняно з довоєнними роками», – сказав Соломчук.

За його словами, очікується зменшення врожайності як зернових, так і олійних та інших культур. При цьому слід враховувати вплив погодних умов.

«Цифри можуть дещо змінюватися, але, на мою думку, обсяги врожаю цього року становитимуть 75-77 млн т. Для порівняння, у довоєнний період в рекордні роки ця цифра перевищувала 100 млн т», – заявив Соломчук.

Він наголосив, що аграріям із більш постраждалих регіонів доведеться повністю відновлювати свої господарства і починати, по суті, з нуля.

«Звісно, про прибуток тут не може йтися, основна мета – принаймні не вийти в мінус. Як показав минулий рік, за умов обмеження експорту пшениця, ріпак, кукурудза стали збитковими», – зазначив нардеп.

За його даними, найгірша ситуація на півдні України. Там сільгоспвиробникам доводилося продавати свою продукцію за ціною на 50-60% меншою від собівартості.

Стабільна ситуація лише в аграріїв, котрі паралельно займаються тваринництвом; це дозволяє їм раціонально використовувати врожай.

Нагадаємо, що Українська зернова асоціація оцінила потенційний врожай в 2024 році на рівні 76,1 млн т зернових та олійних. В той час як врожай 2023 року за оцінкою УЗА склав 82,6 млн т зернових та олійних.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *