Гібриди «Бейо»: урожайність, товарність і смак — на висоті! — журнал Пропозиція

Михайло Кузь (морква — гібрид Кордоба F1)

Наразі прослідковується тенденція до збільшення вирощування овочів в регіонах Україні, де до повномасштабного вторгнення рф великотоварне овочівництво було рідкістю. Це пов’язано, перш за все, з підривом окупантами Каховської ГЕС та втратою тамтешніх земель, на яких більшість аграріїв вирощували саме овочеві культури. Так, для Заходу України овочевий бізнес став актуальним як ніколи, хоча й відчувається велика конкуренція, бо багато господарств зі сходу та півдня релокувалися у західні області країни.

Конкуренти все більше стають колегами і працюють задля продовольчої безпеки України. А подолати конкуренцію допомагає вирощування сучасних високоякісних сортів і гібридів овочів. Фермери кажуть, що овочів для України вистачить, головне, аби продукція була якісною.

Фермерське господарство «Украгропол» знаходиться на Тернопільщині, обробляє майже 500 га землі. Овочівництвом займаються з 2007 року, вирощують овочі «борщового набору» і сьогодні є надійним партнером компанії «Бейо».

 

50 % овочів на полі ФГ — це гібриди та сорти «Бейо»

Розповідає Михайло Кузь, заступник директора фермерського господарства «Украгропол», Тернопільська область.

  • Ми вирощуємо «борщові» овочі, тож і насіння закупляємо відповідне. Від початку діяльності випробовували різні гібриди та сорти на демоділянках, а вже потім сіяли в промислових масштабах. Звісно, що за всі ці роки ми вже визначилися з тим, що хочемо сіяти, — це морква, цибуля, капуста та столові буряки. Більше всього «до душі» нам прийшлися гібриди та сорти селекції «Бейо» — вони чудово придатні для нашої зони вирощування, врожайність та смакові якості достойні. Тому з «Бейо» ми почали працювати ще 2009 року і наша співпраця продовжується й досі.

Михайло Кузь: «Морква «Бейо» — найкраща в Україні»

У нашій сівозміни гібриди моркви «Бейо» займають 90 %. Я перепробував дуже багато гібридів моркви різних виробників, але такого чудового овоча як у «Бейо» ніде не знайшов. Особливо нам подобається морква сортотипу шантане. Гібриди дуже хороші, від ранньостиглих до пізніх, вони добре зберігаються у сховищі. Минулого року ми висівали п’ять гібридів моркви, цьогоріч 5–6 гібридів висіємо на загальній площі і ще три гібриди будемо випробовувати на демоділянці. Якість у овоча хороша, морква має насичений колір, соковита, гібриди ідеально придатні для вирощування на наших ґрунтах (вони в нас родючі, але доволі важкі), а це важливо, бо морква дуже вибаглива до складу та структури ґрунтів, і виростити її не так уже й просто.

Гібриди цибулі «Бейо» ми сіємо 4-й рік поспіль на площі приблизно 50 га. Цю культуру ще вивчаємо (особливості її розвитку в наших умовах та зберігання і т.п.). Цього року плануємо випробовувати аж 10 гібридів і обирати найкращі. Поки що ми зупинилися на тих гібридах, які сіяли за попередніх сезонів, і вони вже не новинки у портфоліо компанії «Бейо Україна» — Седона F1 і Манас F1. Також компанія пропонує багато нових гібридів цибулі, які заслуговують на увагу, і ми їх будемо вирощувати.

Що стосується столових буряків, то на полі господарства присутні такі гібриди «Бейо», як Водан F1 і Пабло F1. Буряки виходять дуже доброї якості, рівномірного темно-червоного забарвлення, мають потужну гичку і дуже смачні — такі, що всім подобаються!

Капусти ми багато не вирощуємо, засіваємо незначну площу, у нас росте два гіб­риди «Бейо» пізньої капусти (Експект F1 і Джубілі F1). Якість тих гібридів, які ми висіваємо, хороша, головки виповнені, капуста дуже добре зберігається.

Як збережеш, так і реалізуєш

Ми продаємо вирощену продукцію в українські торговельні мережі, від того, як збережеш товар, залежать попит на продукцію та обсяги її реалізації.

Гібрид моркви Каскад F1 сортотипу шантане, який ми вирощуємо, — досить популярний, він прекрасний, наділений найкращими споживчими якостями, дуже добре зберігається Ми постійно шукаємо нові гібриди, так цього року були приємно вражені новинкою сортотипу шантане Кентон F1 — коренеплід гарно виконаний, конічної форми, яскраво оранжевий колір, має високу врожайність та короткий коренеплід, придатний для механічного збирання.

Також вирощували такі моркви сортотипу шантане, як Каспі F1, Кордоба F1, Кесена F1 – результатом надзвичайно задоволені. Коренеплоди однорідні, вирівняні, гладенькі.

На наших полях також вирощувались гіб­риди нантського сортотипу — Нерак F1 та Норвей F1. Морква чудово зберігається та придатна для механізованого збирання.

Частина моркви Каскад F1 та Кентон F1 сьогодні лежить у нас на зберіганні, приміщення оснащене холодильним обладнанням, морква виглядає чудово. Іншу частину врожаю ми реалізували ще до новорічних свят, наразі чекаємо кращої ціни (спрогнозувати ціни сьогодні дуже важко, наразі 1 кг морк­ви фермери Тернопільщини віддають за 9–13 грн і вище. — Прим. ред.). Ми сподіваємося, що все ж таки вдасться навесні реалізувати овоч більш вигідно, а морква «Бейо» до того часу, я впевнений, не втратить свого товарного вигляду та смакових якостей.

Капуста у нас також добре зберігається, наразі ми закінчуємо її продавати. У капустяному сховищі обладнана лише вентиляція, а не клімат-контроль, як у приміщенні з морквою, тому капусту потрібно швидко реалізовувати.

Цибуля також має добру лежкість, ми, як я казав, на етапі випробування культивації гібридів «Бейо», їхньої лежкості, тому врожай не продаємо, поки що, а спостерігаємо як цибулини себе поводять, до того ж, немає потрібної для реалізації кількості. Цього року купили насіння цибулі довгого дня Сафран F1 та Роухайд F1. Гібриди належать до американського сортотипу, можуть довготривало зберігатися, вегетаційний період — 110 днів, цибулини округлі середнього розміру. Також плануємо сіяти новий гібрид довгого дня Хайтюн F1 типу Рейнсбургер.

Компанія «Бейо» пропонує широкий асортимент гібридів цибулі, тому вивчати та обирати є з чого.

Буряк ми не зберігали, а практично весь продали з поля, однак варто було б притримати, бо наразі ціна на коренеплід вдвічі вища.

Буряки «Бейо» також наділені хорошими якостями, у портфоліо компанії наявні різні гібриди, тому можна підібрати саме ті, які необхідні, з високим потенціалом зберігання, врожайності тощо.

Овочів українцям вистачить! Урожайність з «Бейо»— на висоті

Останніми роками ми починаємо збирати ранню моркву за початкової врожайності 35 т/га, якщо складається добра ціна. Загалом середній урожай кондиційної моркви становить 70–100 т/га, залежно від погодних умов та строків збору.

Капусти збираємо приблизно 70 т/га, столових буряків — 50–60 т/га. Щодо буряків, то це замало, бо погодні умови склалися влітку невдало — у серпні-вересні не було дощів, а це критично важлива волога, особ­ливо для буряків.

Що стосується цибулі, то врожаї різні, минулого року вдалося зібрати всього 17 т/га, а цьогоріч (2023 р. — Прим. ред.) — 40 т/га в заліку. Розбіжність за роками значна. Цибуля у нас росте не на зрошенні, вона дуже реагує на опади, тому маємо таку мінливість за врожайністю.

В Україні клімат змінюється, тому й вирощування культур може відрізнятися від попередніх років. Якщо моркву, буряки, капусту можна культивувати з року в рік і отримувати більш-менш стабільні врожаї, то з цибулею ситуація інша, за врожайності можуть бути значні стрибки, бо вплив погоди дуже значний, — наголошує пан Михайло.

Проте гібриди «Бейо» мають прекрасні генетичні особливості, потрібно лише правильно їх підібрати, згідно з умовами регіо­ну, вкласти зусилля у вирощування й отримати хороші результати.

Плануємо й надалі плідно співпрацювати з компанією «Бейо Україна», адже асортимент компанії чудовий, з’являються новинки, які ми із задоволення випробовуємо, а вже згодом вирощуємо на полях нашого господарства! Всім раджу вирощувати овочі з «Бейо»!

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *