Високих цін на малину ніхто не чекає – результати опитування

Проєкт EastFruit провів анонімне опитування підписників свого Telegram-каналу щодо їхніх прогнозів закупівельних цін на малину класу А за підсумками 2023 року. Попри те, що дані цього опитування не можуть вважатися репрезентативними, вони все-таки становлять певний інтерес, який дає змогу зрозуміти настрої учасників ринку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Учасникам було запропоновано п’ять варіантів відповідей щодо прогнозу ціни:

  • 2 євро/кг і дорожче;
  • 1,5-2,0 євро;
  • 1,0-2,0 євро;
  • 0,5-1,0 євро;
  • дешевше 0,5 євро.

Цікаво зазначити, що явного фаворита серед відповідей не було, що свідчить про деяку розгубленість учасників ринку.

Найменш імовірними сценаріями учасники опитування вважають формування закупівельної ціни на рівні, нижчому за 0,5 євро за кг, і 1,5-2,0 євро за кг – за кожен із цих варіантів проголосувало 17% тих, хто взяв участь в опитуванні.

Найімовірнішою вважають ціну в межах нижнього цінового рівня – від 0,5 до 1,0 євро за кг. Таку ціну прогнозує кожен четвертий опитаний. Майже половина опитаних (44%) впевнені, що ціни на малину не вийдуть за рамки 0,5-1,5 євро за кг.

Щоправда, лише трохи менше – а саме 42% – вважають найімовірнішим ціновий коридор точно нижче 1,5 євро за кг, і можливо навіть нижче 0,5 євро. Тобто 42% опитаних налаштовані переважно песимістично.

Читайте також: Закупівельні ціни на малину шокували фермерів.

А ось у високий ціновий коридор вірить меншість учасників опитування – лише 37% опитаних вважають, що закупівельні ціни на малину для заморозки в Україні та Польщі формуватимуться на рівні, вищому від 1,5 євро за кг, і, можливо, навіть вищому від 2 євро за кг.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *