Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
У приватній власності в Україні перебувають 3 мільйони гектарів, - експерт | ► КОППСТ

У приватній власності в Україні перебувають 3 мільйони гектарів, – експерт

В Україні майже 3 млн гектарів сільськогосподарської землі особистих домогосподарств уже понад 20 років перебувають у приватній власності. Про це заявив директор Аналітичного центру, заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук під час круглого столу в Укрінформі на тему “Запровадження ринку землі, що про це думають громадяни, експерти та влада?”. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Укрінформ».

“Хочу наголосити, що майже три мільйони гектарів перебувають у приватній власності громадян для ведення особистого приватного господарства. Вони вільно можуть продаватися і купуватися вже понад 20 років”, – сказав Рабошук.

Він нагадав, що загалом в Україні майже 40 млн га сільськогосподарських угідь, більша частина яких під мораторієм. Однак 75% цих земель фактично перебуває у приватній власності.

За словами Рабошука, перш ніж запроваджувати ринок землі, потрібно завершити передачу угідь із державної власності у комунальну, щоб безпосередньо територіальні громади могли приймати рішення, як розпоряджатися ними.

“Цей процес вже був розпочатий у 2017 році, майже 1,5 млн га сільськогосподарських угідь було передано об’єднаним територіальним громадам”, – зазначив експерт.

Він наголосив, що другим важливим викликом є питання безоплатної приватизації земель, яка діє в Україні.

“Якщо центральна влада вирішить запровадити ринок землі, то що робити з безоплатною приватизацією земель? Це більше соціальний момент. Адже, наприклад, ветерани АТО можуть отримати до 2 гектарів земель особистого селянського господарства безкоштовно і потім вільно ними розпоряджатися, в тому числі, продавати. Якщо буде існувати паралельно і ринок землі, й інститут безоплатної приватизації, зрозуміло, що такий ринок буде дещо спотворений, і ціна на землю буде неправильною, неекономічною”, – зауважив Рабошук.

Разом із тим, на його думку, запровадження ринку землі залежатиме від політичної доцільності.

“Я думаю, що на це рішення будуть дуже сильно впливати саме політичні ризики і політичні дивіденди, які можна буде отримати від запровадження цього ринку. Якщо центральна влада побачить плюси, дохідність (умовно – політичну), я думаю, ринок буде запроваджено. Якщо це буде політично не вигідно, гадаю, влада притримає розв’язання цього питання”, – підсумував аналітик.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну до 1 жовтня 2019 року подати у Верховну Раду законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення. Парламент має ухвалити його до 1 грудня.

Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018-го Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

У серпні 2019 року Зеленський, виступаючи на українсько-турецькому бізнес-форумі у Стамбулі, заявив, що Україна до кінця року проведе земельну реформу, щоб створити ринок землі на 40 млн га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *