Єгипет відмовився від українського зерна

Держкомпанія Єгипту анулювала контракти на постачання 240 тис. тонн українського зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на pik.net.ua.

Компанія забронювала зерно і його мали доставити у лютому та березні, але через вторгнення Росії в Україну товар не потрапив до Єгипту.

За словами джерел, Генеральне управління з постачання товарів Єгипту (GASC) звільнило українські компанії «Нібулон» та Inerco («дочка» Kernel), від зобов’язань з постачання зерна, попри те, що в контрактах GASC немає пункту про форс-мажор.

Зазначається, що раніше GASC надавало трейдерам відстрочку для відправлення вантажів, якщо можливо, іншими маршрутами (залізничним або автотранспортом).

Чотири партії зерна із п’яти не встигли завантажити. За словами трейдерів, анульовані вантажі було куплено у грудні за ціною 346-360 дол. за тонну, включаючи вартість доставлення.

Після спровокованого війною стрибка цін на зернові, GASC заплатила у квітні 494,25 дол. за тонну пшениці. Ще одна партія зерна вже завантажена і чекає на виправлення з порту Чорноморська в рамках досягнутих угод Росії та України.

Зазначається, що Єгипет, один з найбільших у світі імпортерів пшениці, дуже залежав від постачання пшениці з чорноморського регіону, перерваного російським вторгненням в Україну 24 лютого.

Відтоді Єгипет прагнув диверсифікувати постачання пшениці, і закупив у липні понад мільйон тонн через тендери та прямі закупівлі, щоб збільшити свої стратегічні запаси.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *