Україна готова постачати продовольство на світовий ринок навіть в умовах війни, – Сергій Кислиця

У Києві 25 листопада відбудеться Другий міжнародний саміт «Зерно з України», заявив у вівторок на засіданні Радбезу ООН постпред України Сергій Кислиця.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на censor.

«Серед іншого, ми можемо розглянути питання створення продовольчих логістичних хабів у країнах Глобального Півдня для постачання української сільськогосподарської продукції», – зазначив Кислиця.

Штучний голод, як і 90 років тому, залишається одним зі знарядь Кремля – цього разу не лише проти України, а й проти всього світу, включаючи найбільш вразливі країни Африки й Азії, заявив він. З 18 липня, зазначив Кислиця, внаслідок російських атак на українські морські порти були пошкоджені 167 об’єктів портової інфраструктури та сім цивільних суден.

Унаслідок ракетного терору Україна зазнала скорочення експортного потенціалу своїх портів на 40%. Знищені близько 300 тис. тонн зерна. Експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи скоротився майже на 3 млн тонн на місяць, розповів Кислиця.

«Ці дії, позбавлені будь-якої воєнної мети, лише поглиблюють світову продовольчу кризу. Україна намагається не допустити, щоб Росія розпалювала голод у всьому світі», – зазначив він.

Кислиця поінформував членів РБ, що станом на середину листопада Україна зібрала майже 76 млн тонн збіжжя, з них понад 53 млн – зерна та понад 22 млн тонн олійних культур.

«Ми готові продовжувати експорт продовольства на світовий ринок», – наголосив він.

Працюючи над відновленням вільного судноплавства в Чорному морі, Україна відкидає будь-які ультиматуми Росії щодо зернової угоди, зауважив постпред.

Він нагадав, що 8 серпня набули чинності тимчасові маршрути. Понад 116 суден уже скористалися цим новим, альтернативним морським коридором з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».

Україна ефективно продовжує реалізацію Чорноморської зернової ініціативи, використовуючи альтернативні маршрути, пояснив постпред. Українське зерно експортується через хорватські порти. 3 жовтня Литва погодила коридор для транзиту українського зерна до портів Балтії. 10 жовтня було оголошено про створення нового зернового коридору через Молдову та Румунію. 17 жовтня ризький порт прийняв перший тестовий контейнерний потяг з українською сільськогосподарською продукцією.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *