Представники Міністерства аграрної політики України, науковці та галузеві асоціації взяли участь у міжнародному заході «Цифрові інструменти для генетичної різноманітності запилювачів». Ініціатором події виступила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Участь у зустрічі взяли понад 50 фахівців з 11 країн Європи та Центральної Азії.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.
Під час заходу обговорювали, як цифрові рішення допомагають зберігати запилювачів і біорізноманіття. Україна презентувала власні напрацювання в цій сфері. Зокрема, начальниця Управління розвитку цифрових трансформацій в агросекторі Мінагрополітики Інна Драниця розповіла про досвід цифровізації в бджільництві.
Основний акцент був на інструментах, які вже працюють в Україні — це, зокрема, електронний сервіс єБджільництво. Він діє через Державний аграрний реєстр (ДАР) і допомагає фермерам та пасічникам ефективно взаємодіяти.
Сервіс дозволяє:
- аграріям вести електронний журнал обробки полів пестицидами;
- завчасно повідомляти бджолярів про планові обробки;
- синхронізувати дані з реєстрами дозволених пестицидів і агрохімікатів;
- працювати з реєстром паспортів пасік.
За словами Інни Драниці, цифрові інструменти вже допомагають українським аграріям краще контролювати процеси, пов’язані з запиленням:
«Україна вже має дієву цифрову екосистему для моніторингу та управління процесами запилення. Наша мета – не лише захистити бджіл, а й побудувати сталу модель агровиробництва, в якій цифрові інструменти стають засобом збереження біорізноманіття і гарантом екологічної безпеки», – наголосила вона.
Учасники заходу обмінялися досвідом та ідеями, як цифрові рішення можуть допомогти зберігати запилювачів та підтримувати екологічну рівновагу в аграрному виробництві.
Джерело: propozitsiya.com