Главная / АГРОНОВИНИ / Україна станом на 22 лютого експортувала 31 млн тонн зернових і зернобобових культур

Україна станом на 22 лютого експортувала 31 млн тонн зернових і зернобобових культур

Темпи експорту з України зернових і зернобобових на рівні в 31 млн тонн станом на 22 лютого відповідають закріпленій у зерновому меморандумі динаміці, повідомив на зустрічі з агроасоціаціями заступник міністра економіки, розвитку торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, посилаючись на дані Державної фіскальної служби (ДФС).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«За нашими розрахунками за збереження наявних темпів експорту поточного маркетингового року ми вийдемо на показники, зазначені в меморандумі. Нині пшениці експортовано 76,1% запланованого обсягу. Показники експорту з кукурудзи — 55% запланованого, що відповідає сезонним тенденціям минулого року», — прокоментував заступник міністра.

Згідно з даними ДФС, станом на 22 лютого Україна експортувала 13,3 млн тонн пшениці, серед якої продовольча пшениця становила 8,9 млн тонн, а кукурудзи на зовнішні ринки було поставлено 13,2 млн тонн.

Мінекономіки також повідомило, що за даними Укргідрометцентру 92% озимих культур на початок зими перебували в хорошому стані, а зволоження 80% засіяних площ перебуває на достатньому рівні. Також збережено достатній ресурс вологи на весняний період.

Як повідомлялося, 25 січня Мінекономіки й учасники зернового ринку визначили граничний обсяг експорту кукурудзи на 2020/2021 маркетинговий рік (МР) у розмірі 24 млн тонн. Раніше в зерновому меморандумі на нинішній МР, підписаному в серпні минулого року, містилася узгоджена позиція з експорту пшениці й жита на рівні відповідно 17,5 млн тонн і 16 тис. тонн.

Мінекономіки також спрогнозувало у лютому 2021 року зниження обсягів експорту зернових з України в 2020/21 МР до 45,4 млн тонн на 20,5% порівняно з попереднім МР, зокрема скорочення експорту пшениці на 14,6% — до 17,5 млн тонн, кукурудзи — на 22,4%, до 23,5 млн тонн і ячменю на 23,8% — до 3,82 млн тонн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Капінвестиції в український агросектор впали до рівня 2009 року

Капітальні інвестиції в сільське, лісове і рибне господарство у 2020 році скоротилися на 45,3% в ...

David Montgomery Womens Jersey