Валовий збір пшениці у Франції, яка є найбільшим виробником і експортером цієї культури в ЄС, очікується на чверть вищим, ніж торік. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zol.ru.
Щоправда торік урожай пшениці у Франції був одним з найнижчих за останні десятиліття. А нинішнього року країна розраховує зібрати 36,7 млн т пшениці, що на 10% більше середнього за останні 5 років рівня. Валовий збір ячменю в країні також має зрости. Він прогнозується на рівні 11,7 млн т, що на 12% більше, ніж торік. Водночас фермери бояться, що через дощі в червні-липні якість зерна знизиться. Валовий збір кукурудзи прогнозується на рівні 12,8 млн т, що трохи менше, ніж минулого року по причині скорочення посівних площ.
А в Великобританії очікують збільшення валового збору пшениці порівняно з минулим роком у 1,5 рази — до 15 млн т. І навіть у Німеччині, де катастрофічні зливи знизили очікувану врожайність пшениці на 15% порівняно з ранішими оцінками, валовий збір цієї культури прогнозується практично на рівні минулого року — 21 млн т.
Натомість Туреччина потерпає від посухи. Це змусило Міністерство сільського господарства США знизити свої прогнози валового збору пшениці в туреччині з 17,6 до 16,5 млн т. Натомість споживання пшениці в Туреччині, як очікується, зросте до 22 млн т. Через це імпорт Туреччиною пшениці в 2021/22 МР, як очікується, стане рекордним — 11,2 млн т. Ще більше знизились прогнози виробництва ячменю — з 7,7 до 4,5 млн т. Відтак очікується, що країна імпортує 2,8 млн т ячменю. Натомість урожай кукурудзи в Туреччині зросте до 6,8 млн т. Але цього країні все одно не вистачить, адже споживання, як прогнозується, зросте до 9,3 млн т.
Алжир через посуху втратив 30–40% урожайності зернових. Тому валовий збір пшениці прогнозується на рівні 3,6 млн т, тоді як її споживання — 11,1 млн т. Виробництво ячменю прогнозується в межах 0,6–1 млн т, тоді як споживання — на рівні 2 млн т.
В Казахстані валовий збір пшениці прогнозується на рівні 11,9 млн т, тоді як торік було зібрано 13,7 млн т.
Джерело: propozitsiya.com