Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Цінове піке. Топ-10 продуктів, які спустошують кишені українців | ► КОППСТ

Цінове піке. Топ-10 продуктів, які спустошують кишені українців

Війна в Україні ускладнила процес забезпечення продовольчої безпеки, адже виробництво і доставка продуктів харчування в певні області стає справжнім випробуванням. Крім того, уповільнення бізнес-активності підприємств, подорожчання пального і ускладнена логістика стали причиною росту цін на продукти, яке по окремих групах товарів сягає понад 20%.

За даними Мінфіну, індекс споживчих цін на продукти харчування в квітні 2022 р. склав 104,67%. Порівняно з попереднім місяцем ціни в середньому зросли на 4,67%.

На період воєнного стану та через погіршення фінансового становища значної частки населення України запроваджений контроль за цінами на ряд соціально значущих продуктів харчування, що становлять першу необхідність: борошно, макаронні вироби, хліб, мʼясо, молоко тощо. Ціноутворення на перелічені продукти контролюють військові адміністрації разом із Нацполіцією, Держпродспоживслужбою, Держлікслужбою. Водночас на всі інші продукти харчування, які не увійшли до переліку, діють ринкові механізми.

За словами аналітика УКАБ Світлани Литвин, з початку війни в Україні зросли ціни на традиційні овочі. Так, середня ціна на моркву зросла на 22% (до 22,30 грн/кг), цибулю — на 13% (до 17,95 грн/кг), капусту — на 11% (до 23,93 грн/кг). 

«Основна причина такого подорожчання — не лише війна в Україні, а й характерний для даного періоду сезонний фактор. Весною запаси зібраної восени продукції починають закінчуватися, і ціна поступово йде вверх. Це може відбуватися аж до надходження нового врожаю», — пояснює Світлана Литвин. 

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *