Шалений попит: переробники конкурують за залишки соняшнику

Вітчизняний ринок соняшнику є досить передбачуваним і вже давно працює за визначеними стандартами. Незважаючи на не надто вдалий початок сезону з погляду ціноутворення, зараз українська олія користується попитом у імпортерів, маржа переробників зростає, тож вони активно борються за залишки сировини.

Індія та Китай скуповують вітчизняну олію

«Цей сезон не найкращий для соняшнику. На початку маркетингового року з погляду рентабельності виробництва значно краще показувала себе соя. Починаючи з лютого, особливо у березні, ситуація покращилася. Причина полягала у тому, що на світовому ринку значно подорожчала пальмова олія, скорочувалися запаси у експортерів та імпортерів, і вже у березні соняшникова олія торгувалася з дисконтом до пальмової на рівні $100 за тонну. Звісно, такі великі споживачі олії, як Індія та Китай, скористалися цим і переключилися на соняшникову олію. Так, у березні Індія імпортувала майже 450 тис. т олії, тоді як у січні цей показник сягав лише 220 тис. т», — розповів AgroPortal.ua аналітик олійного ринку торгово-аналітичної компанії Barva Invest Андрій Новосьолов.

Була велика пропозиція соняшникової олії з однієї обмеженої точки, а саме з Чорноморського регіону. Це призвело до такої неприємної ситуації, що соняшникова олія стала загалом найбільш дисконтованим продуктом серед рослинних олій на світовому рівні.

Андрій Новосьолов, аналітик олійного ринку компанії Barva Invest

Зазвичай соняшникова олія була однією з найдорожчих, а зараз — соєва, ріпакова та пальмова. Проте в цьому є й позитив: на тлі подорожчання пальмової олії увага імпортерів зосередилася на нашому ринку. Індія, Китай і навіть країни ЄС, яким не потрібно аж так багато соняшникової олії, імпортують її зараз рекордними обсягами.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *