В Україні почав діяти закон про колективну власність землі

1 січня 2019 року в Україні почав діяти новий закон, що вирішує питання колективної власності на землю. Новим законом передбаченне удосконалення правил користування земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні, пише “Агро-Центр”.

Даний Законий розширює можливості органів місцевого самоврядування. Зокрема, врегульовує передачу земель колективної власності, які були ліквідовані з колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності, а такоє процес завершення допаювання до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов’язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність.

Закон про спрощення ведення бізнесу в Україні підписав Президент

Нововедденям є також, те що, відтепер, лісосмуги відносяться до земель сільськогосподарського призначення. Від так, громада може закріпити лісосмуги у постійному користуванні, створиіши комунальне підприємств. Передбачається, що це дозволить зберегти лісосмуги від знищення.

Також, за набуттям чинності нового закону зявилася можливіть обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності у тому ж масиві. На період дії мораторію на продаж сільгоспземель, закон дозволяє обмін лише рівноцінними земельними ділянками.

Генеральна Асамблея ООН підписала декларацію про захист прав фермерів

 Інвентиризувати землі можуть власники, орендарі земель або міські/селищні/сільські ради. Інвентаризація надасть можливість громадам виправити всі помилки для внесення земельних ділянок до Держгеокадастру.

Аграріям дозволили розстрочку імпортного ПДВ на обладнання для переробки продукції

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *