Таке питання задає собі кожен початкуючий фермер і хоче отримати максимальну віддачу від своєї діяльності. При належному рівні старання успіх обов’язково прийде, треба тільки врахувати усі нюанси ведення фермерського господарства і працювати на совість.
Кому видають гранти на відкриття і ведення фермерського господарства?
Основний об’єм видачі грантів доводиться на державу. Проте грошові субсидії можуть також бути отримані з боку українських або іноземних інвесторів. Гранти видаються на конкретні цілі, наприклад, відкриття КФХ, погашення лізингу, за допомогою якого закуповувалася сільськогосподарська техніка, компенсація витрат на зведення об’єктів, що мають безпосереднє відношення до ведення фермерського господарства (нових корівників, складів і тому подібне). Вірогідність видачі гранту тим вище, чим більше соціально-економічних питань це в подальшому допоможе вирішити, зокрема, гарантуються поява нових робочих місць, постачання якісної сільгосппродукції на ринки (а це відповідає завданням імпорт заміщення), регулярні відрахування у вигляді податків.
З якими труднощами стикаються більшість початкуючих фермерів?
Попри те, що відповідь на це питання більше носить індивідуальний характер, оскільки однакових проблем не існує, загальна картина виглядає приблизно таким чином:
- Слабка матеріальна база при одночасно високих ставках на оренду сільгоспустаткування.
- Відсутність кваліфікованої робочої сили. Щорічний відплив людського капіталу з сіл і сіл просто колосальний! Причому практично немає молоді, а та, що є, частенько не хоче працювати і веде асоціальний спосіб життя. Доводиться у результаті доставляти фахівців з інших районів або запрошувати працювати вахтовым методом, що зв’язано з великими фінансовими витратами.
- Скрутний збут готової до реалізації продукції, у тому числі за рахунок відсутності партнерських зв’язків і слабкої популярності нового імені (бренду) на ринку. Тут необхідно проводити активну рекламу і вносити свої пропозиції в різні каталоги, наприклад, агро оголошення на сайті АПК України.
Де і як збувати продукцію фермерському господарству?
Збувати продукцію можна на овочебази або безпосередньо в мережеві магазини. Але з останніми украй складно домовитися і початкуючі фермери тут практично не представлені. Значно легше укласти договір з ресторанами і кафе, особливо якщо ваша продукція дійсно якісна, а організації громадського харчування дуже відповідально підходять до закупівель.
Оптимальне рішення успішних продажів – участь в ярмарках вихідного дня! Як правило, за один день вдається реалізувати великий об’єм сільгосппродукції. Але треба враховувати і високу конкуренцію – багато фермерів вже з ночі займають місця на ринку і розкладають товар, щоб потім зі світанком почати торгівлю. Але завжди необхідно проводити рекламні кампанії для успішних продажів і співпрацювати з агро сайтами, як агропромисловий портал АПК Україна.