Для справжнього аграрія не буває вихідних та відпусток. Як тільки допивається новорічне шампанське – розпочинається підготовка насіння, від якості якої залежить весь новий урожай.
Найперший і найвідповідальніший крок – вибрати та купити насіння для розсади; https://ua.vas.trade/nasinnya. Тут навіть у фахівця може закрутитися голова від різноманітності ринку. Наявність безлічі сортів та їх гібридів ускладнює завдання, спростити її можна за деякими хитрощами.
Неважливо чи купуєте ви в мережі або на ринку – завжди уважно ознайомтеся з усією інформацією на упаковці.
Чим більша давність урожаю, тим більша ймовірність порушення умов зберігання. Уникнути цього можна за допомогою дати врожаю та терміну придатності на упаковці, намагайтеся вибирати більш молодший для ефективного сходу насіння овочів та однорічних квітів. Відсоткова ймовірність сходу також обов’язково має бути вказана, від вісімдесяти відсотків показник вважається найбільш прийнятним. І не забувайте про кількість насіння в упаковці – це допоможе купити правильну кількість упаковок та заощадити кошти.
Всі дані компанії виробника повинні бути видимі та чітко прописані, а також великим шрифтом зазначається номер ДСТУ або ISO.
Насіння квітів та овочів завжди має опис сорту та гібриду на упаковці, коротке перерахування його особливостей та властивостей, а також рекомендацій до посіву.
Чому віддати перевагу – сортовим видам чи гібриду?
Варто зауважити, що тут немає поділів на «добре» та «погано», потрібно просто вибрати насіння під місце вирощування, рясність догляду та зовнішній вигляд отриманого врожаю.
Наприклад, якщо культуру планується вирощувати в теплиці – ідеальним варіантом стане саме гібрид, оскільки не потребує бджіл. Гібрид видасть схожі плоди однакового розміру, що зручно, але доведеться працювати над якістю ґрунту. Продовжиться це на відміну від сорту лише одне покоління. Сорт невибагливий у догляді та умовах, а також постійно зберігає свої властивості.
Тепер залишилося тільки вибрати місце покупки і віддати потрібну перевагу.
Нещодавно продаж насіння в Україні та покупка онлайн були здебільшого сумнівним заходом, але за останні роки це змінилося. У виробників з’явилися корпоративні сайти, оптові продавці та селекціонери також з’явилися онлайн.
Також у с/г працівників тепер з’явився маркетплейс. Знайти перевірених продавців або самому реалізовувати насіння можна на аграрній дошці оголошень VAS: https://ua.vas.trade/
Знаючи про всі ці особливості, ви легко підберете собі найкращий варіант і зможете похвалитися вдалим урожаєм.
Джерело: news.agro-center.com.ua