Ціни на молоко стабільні попри вплив низки факторів

Закупівельні ціни на молоко в першій декаді лютого показали незначне зниження. Причиною цього є обмежений попит на молокопродукцію на зовнішніх ринках, а також певні обставини на українському ринку.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

«Середня закупівельна ціна екстра ґатунку станом на 7 лютого опустилася на 7 коп. — до  12,13 грн/кг без урахування ПДВ. Таке скорочення насамперед пов’язане зі зниженням цінової пропозиції молочним фермам від заводів, що спеціалізувалися на сухому молоці. Водночас у регіонах із недостатньою пропозицією молока (південь) зафіксовано навіть зростання максимальної ціни. Відтак, діапазон цін на ґатунок екстра в господарствах був від 10,84 грн/кг до 12,80 грн/кг», — зазначає аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі.

Вищий ґатунок подорожчав на 8 коп. — до 12,13 грн/кг порівняно з ціною станом на 27 січня. В господарствах порядок цін був від 10,00 грн/кг до 12,20 грн/кг.

Незмінною залишилася середня ціна на перший ґатунок — 11,67 грн /кг. Мінімальна ціна на молоко першого гатунку в господарствах станом на 7 лютого складала 9,58 грн/кг, а максимальна — 11,90 грн/кг.

«Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків не змінилася протягом останніх десяти днів і залишилася на рівні 11,97 грн/кг», — додав експерт.

Ціни на сире молоко не зростають, незважаючи на скорочення його виробництва в Україні. За підсумками 2022 року було надоєно 7,66 млн т молока усіх видів, що на 12,1% менше, ніж за аналогічний період 2021-го. Також у 2022 році поголів’я корів в усіх категоріях господарств скоротилося на 13%.

«Зниження цін на сире молоко ґатунку екстра в Україні пов’язано з великою пропозицією на сире молоко в Європі, США та Океанії та зі скороченням попиту на молочну продукцію на експортних ринках, перш за все у Китаї. Китай скоротив імпорт молочної продукції через скорочення попиту на внутрішньому ринку в умовах карантинних обмежень. Свою роль також відіграє стратегія китайського уряду зі збільшення виробництва молока всередині країни. За даними USDA, в 2020 році Китай збільшив виробництво молока на 6,4%, а в 2023-му планує збільшити обсяги на 4,3%», — підкреслює Георгій Кухалейшвілі.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *