Дорогий долар стимулює молочний експорт

Українські виробники молочної продукції збільшують її експорт, зокрема сухого молока та масла.

Про це говориться у повідомленні Асоціації виробників молока.

Як зазначається, обсяги продажів на внутрішньому ринку просідають з кожним місяцем через зниження купівельної спроможності громадян та перерозподіл споживачів усередині країни. До того ж, валютна виручка на тлі дорогого долара дає підтримку цінам на молоко в гривневому еквіваленті.

«Попри всі виклики для вітчизняних експортерів, рекордно високі ціни на молочні продукти у світі дали можливість наростити показники експорту в грошовому еквіваленті», — пояснюють експерти.
Так, за підсумками семи місяців Україна експортувала молочної продукції на загальну вартість $114,9 млн, що на 7,6% більше, ніж торік.

Найбільшу виручку принесли продажі сухого молока та масла — $46,8 та $33,2 млн відповідно. Основним ринком збуту для цих товарів тепер виступає ЄС.

Продажі молока та вершків незгущених за сім місяців зросли на 56,8% — до $8,8 млн. Продаж сиру зріс на 13,4% — до $15,95 млн.

У той же час суттєво просіли продажі кисломолочної продукції — мінус 50,2% (до $2,86 млн) та молочної сироватки — мінус 55% (до $7,2 млн). Останню в довоєнні роки продавали здебільшого до Китаю, а тепер через тривалу та дорогу логістику торгівля стала нерентабельною.

У липні 2022 р. було експортовано молочної продукції на загальну суму $26,7 млн, що на 11,7% вище показників червня поточного року та відповідає показникам минулого року.

«Імпорт молочних продуктів через здешевлення гривні та воєнні дії у 2022 р. скоротився майже на 30% — до $133,5 млн. Багато компаній-постачальників бояться працювати в країні, де йде війна. Основна частка у структурі імпорту — близько 80% — припадає на сири, які залишилися в списку критичного імпорту. Однак, навіть попри це, дорогий долар зробив свою справу, і загальний імпорт сирів за сім місяців поточного року скоротився на 20% — до $106,6 млн. В натуральному виразі це склало 20,3 тис. т», — додають в асоціації.

Найбільше скоротилась закупівля масла — мінус 74,5% (до $5,6 млн) та молока і вершків згущених — мінус 72,6% (до $2,8 млн).

Зокрема, у липні імпорт молочних продуктів склав $21,6 млн, що на 5% менше, ніж у червні, та на 31% менше, ніж у липні минулого року. За попередніми оцінками аналітиків, імпорт молочних продуктів у поточному році може скоротитися навіть вдвічі порівняно з довоєнним 2021 р. — до 0,3 млн т в еквіваленті молока.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *